Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Karolina Szwed zawodniczką HC Lipsk


2013-02-21 08:31:32 Inf. własna / HC Lipsk

Karolina Szwed, dwudziestotrzyletnia rozgrywająca reprezentacji Polski od nowego sezonu będzie zawodniczką HC Lipsk. Kilka dni wcześniej trenerem tego klubu został Thomas Orneborg, prywatnie mąż rozgrywającej.

 

Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

  

Kay-Sven Hahner poinformował, że jest bardzo szczęśliwy, że Szwed wybrała niemiecki klub.

 

- Nie byliśmy pewni, czy Karolina przyjedzie do Niemiec razem ze swoim mężem. Wiemy, że miała kilka propozycji z klubów duńskich. To idealna zawodniczka dla naszego klubu, jej umiejętności w ataku i siła w obronie pasują do naszej drużyny – dodał Hahner.

 

Wcześniej kontrakt z HC Lipsk podpisał Thomas Orneborg. Szkoleniowiec jest dobrze znany w Polsce, w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo Polski z Vistalem Łączpolem Gdynia. Duńczyk zastąpi na stanowisku trenera swojego rodaka Stefana Madsena, który z powodów osobistych zerwał umowę obowiązującą do 2014 roku.

 

- Mieliśmy czterech szkoleniowców do wyboru i zdecydowaliśmy się na Orneborga. Trener ma doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą, jak i czołowymi klubami z Europy. To najlepszy wybór dla drużyny. Mam nadzieję, że Orneborg zostanie z nami przynajmniej przez dwa lata – podsumował Hahner.

 

HC Lipsk zajmuje drugie miejsce w Bundeslidze i będzie walczył o mistrzostwo Niemiec. Od 2006 r rozgrywającą niemieckiej drużyny jest jedna z najlepszych polskich szczypiornistek – Karolina Kudłacz. W zeszłym sezonie HC Lipsk wyeliminował z Pucharu Zdobywców Pucharów Vistal Łączpol, którego trenerem był... Thomas Orneborg.  Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.