Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

Krowicki odwołany z funkcji trenera kadry - "to się nie udało"


2019-07-19 12:11:36 inf. własna/ZPRP

Związek Piłki Ręcznej w Polsce odwołał Leszka Krowickiego z funkcji trenera kadry narodowej kobiet. Decyzja została podjęta, po szczegółowej analizie wyników sportowych i pracy selekcjonera. Kontrakt trenerski zawarty w dniu 4 lipca 2016 roku został rozwiązany z dniem 19 lipca 2019 r. Przyczyną wypowiedzenia  umowy jest utrata zaufania, spadek poziomu sportowego kadry oraz brak realizacji zobowiązań i celów sportowych.
 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Reprezentacja kobiet - kierowana przez Leszka Krowickiego - nie uzyskała awansu do Mistrzostw Świata 2019 oraz Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

 

Sukcesu nie było  na Mistrzostwach Świata 2017 – kadra seniorek zajęła przedostatnie miejsce w fazie grupowej  i nie zakwalifikowała  się do fazy finałowej, ani na Mistrzostwach Europy w latach 2016 i 2018 – drużyna nie wygrała żadnego meczu i zajęła ostatnie miejsce w fazie grupowej.

- Umówiliśmy się na realizację konkretnych celów sportowych – w tym awans na Igrzyska Olimpijskie 2020. To się nie udało. Rozczarował poziom gry,  miejsca i wyniki zdobyte na imprezach głównych. Niestety dalsza współpraca z trenerem Leszkiem Krowickim nie jest możliwa.

 

Szanujemy jego dorobek i wiedzę. Dziękujemy za pracę z reprezentacją Polski. W sporcie najważniejsze są efekty i wynik. A tych nie ma. Trener dostał możliwość odejścia za porozumieniem stron i honorowego pożegnania się, ale nie przyjął tej propozycji - mówi Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Leszek Krowicki prowadził reprezentację Polski kobiet  blisko 3 lata.  Jest dyplomowanym, wieloletnim  trenerem piłki ręcznej. W latach 1986 – 89 był drugim trenerem reprezentacji Polski kobiet oraz trenerem klubu Start Gdańsk.

Prowadził czołowe żeńskie kluby Bundesligii, między innymi: TuS Walle Bremen oraz BSV Buxtehude, a także reprezentację  Holandii mężczyzn. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec oraz czterokrotnie Puchar Niemiec.  

Dwukrotnie zdobył  europejskie klubowe puchary, prowadzone przez niego drużyny występowały w finale i dwukrotnie w półfinale Pucharu Europy. Na swoim koncie ma także tytuł Klubowego Wicemistrza Europy oraz Superpuchar Niemiec.

 

Jego mocne CV, sukcesy i doświadczenie  zadecydowały o powołaniu go 3 lata temu na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski kobiet.

 Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.