Wiadomość wydrukowana ze stron: www.handball.pl

LM: łzy smutku Vardaru, łzy szczęścia Gyori (wideo)


2018-05-13 23:21:24 inf. własna

Kolejne turniej Final Four EHF Ligi Mistrzyń przeszedł do historii i kolejny dostarczył niezapomnianych emocji i wruszeń. Po wielkim finale w czasie dekoracji polały się łzy, ale jak to w sporcie bywa, miały diametralnie odmienny smak. Były łzy smutku Vardaru i łzy radości Gyori. O tym zdecydowała zaledwie jedna udana bramkarska interwencja zaledwie sześc sekund przed końcem meczu...

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Dekoracja najlepszych drużyn turnieju Final Four EHF Ligi Mistrzyń miała w Papp Laszlo Arena w Budapeszcze specjalna oprawę. Główne trofeum zjechało spod dachu hali. Jako pierwsze do dekoracji wyszły zawodniczki Vardaru. Całe ze łzach. Walczyły dzielnie przez 70 minut, a jedna bramkarska interwencja Evy Kiss spowodowała, że nie doprowadziły do drugiej dogrywki i przegrały z Gyor jedną bramką.

Cała sala - nie tylko kibice Vardaru - podziękowała ekipie z Macedonii za wspaniałą postawę w czasie finałowego meczu. Zawodniczki ze Skopje same także podeszły do trybun z kibicami, od których dostały gromkie brawa.

Była także dekoracja za nagrody indywidualne. Snajperka CSM Bukareszt rozgrywająca Cristina Neagu została królową strzelczyń Ligi Mistrzyń w sezonie 2017/2018 z 110-oma golami na koncie. Tytuł MVP Final Four wpadł w ręce bramkarki Vardaru Amandiny Leynoud.

Największa radość towarzyszyła - co zrozumiałe - ekipie Gyori, która zdobyła czwarty tytuł EHF Ligi Mistrzyń w historii, a także jest pierwszym zespołem, który obronił tytuł sprzed roku.

[wideo] EHF TV: łzy smutku i szczęścia podczas dekoracji Ligi Mistrzyń!
Copyright © 2010 Handball.pl - All rights reserved.