MŚ 2015: spacerek Hiszpanii - obrońcy tytułu wypunktowali Tunezję (wideo)

2015-01-25 21:07:25 inf. własna/IHF

Hiszpanie pewnym krokiem awansowali do ćwiercfinału MŚ. Obrońcy złotego medalu sprzed dwóch lat pokonali Tunezję 28:20. Już do przerwy ekipa trenera Manolo Cadenasa uzyskała dużą przewagę, którą utrzymała bapiecznie w drugiej połowie.

Hiszpania już od pierwszych minut postawnowiła wybić z głowy Tunezyjczykom marzenia o grze w ćwierćfinale. Po czterech pierwszych akcjach było 4:0 dla obrońców tytułu mistrza świata.

Zespół trenera Manolo Cadenasa z każdą minuita powiększał przewagę. Do prawda Tunezyjczycy też zaczęli trafiać, ale w 18 minucie było 10:5 dla faworyta. To był ostatni moment i szansa, by zagrozić rywalowi.

Ale zrobiło się dokładnie odwrotnie. Kolejna seria rzutów ze strony Hiszpanów - w tym dwa rewelacyjnego Ugalde - i zrobiło się 14:5.

Do przerwy "Hispanos" utrzymali dziewięciobramkową przewagę (18:9), w czym zasługa wspomnianego Ugaldę i Guardioli.

Kiedy na początku drugiej połowy skrzydłowy Victor Tomas dorzucił dwie bramki (21:9) zanosiło się na pogrom w Dausze, ale mistrzowie świata nie zamierzali już tak forsować tempa.

Wtedy swoją szansę dostali Tunezyjczycy, którzy odrobili nieco straty. Po trzech kwadransach przegrywali 15:23, ale ani przez moment nie byli w stanie zagrozić rywalom.

Hiszpania wyraźnie zwolniła, grając z Tunezją bramka za bramkę i tym spacerowym tempem wygrała 28:20. Zespół z Afryki pod koniec meczu poprawił nieco zdobcz statystycznie, ale dzięki sporej uprzejmości mistrzów świata, którzy najwyraźniej zaczęli oszczędzać siły na dużo bardziej wymagający bój w ćwiercfinale.

Hiszpania - Tunezja 28:20 (18:9) [wideo - skrót meczu]

Hiszpania: Sierra, Perez de Vargas - Ugalde 6, Tomas 4, R.Entrerrios 3, Garcia 3, Rocas 2, Maqueda 2,  Aguinagalde 2, Rivera 1, Guardiola 1, Dujszebajew 1, Andreu, Rodriguez, Morros

Tunezja: Mayed, Maggaiz, Bohanmi 5, Alouini 3, Gharbi 2, Tej 2, Touati 2, Chouiref 2, Banour 1, Megannem 1, Ben Salah 1, Hamed 1, Hedoui, Hmam, Sanai