plażówka
A A A
Rusza PGNiG Summer Superliga - "jak magnes przyciągamy kibiców"
05.06.2019 17:59 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Po raz trzeci na mapie mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej pojawi się cykl turniejów PGNiG Summer Superliga. Sponsorem tytularnym trzech największych turniejów w sezonie 2019 będzie PGNiG.
 

Trzy eliminacje beach handballowych MP zostaną rozegrane w tym sezonie (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


PGNiG jest strategicznym partnerem piłki ręcznej w Polsce. Od 2010 roku wspiera zarówno rozgrywki halowe, jak i plażowe. Sponsoruje seniorskie i juniorskie reprezentacje Polski kobiet oraz mężczyzn i jest najważniejszym partnerem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
 
- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z dumą wspiera polską piłkę ręczną nie tylko w wydaniu halowym. Plażowa odmiana szczypiorniaka cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a nasze reprezentacje i kluby odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Liczymy na to, że już wkrótce ta efektowna dyscyplina sportu zawita w programie Igrzysk Olimpijskich - powiedział Robert Perkowski, Wiceprezes Zarządu PGNiG.


W nadchodzącym sezonie Fundacja Modern Sport we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej zorganizuje trzy turnieje rozgrywane w ramach cyklu Mistrzostw Polski, które będą również punktowane w międzynarodowym rankingu EHF.


Rozgrywki odbędą się w Płocku w dniach 14-16 czerwca oraz w Gdyni 26-28 lipca. Zwieńczeniem sezonu będzie wielki Finał Mistrzostw Polski w Darłowie rozgrywany między 2 a 4 sierpnia.
 
- W ostatnich latach turnieje PGNiG Summer Superligi przyciągnęły wiele klubów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Staramy się podnosić poziom organizacyjny naszych zawodów i angażować coraz więcej uczestników i kibiców na plażowe stadiony. Chcemy nieustannie poszerzać grono sympatyków tej dyscypliny i cieszymy się, że nasze działania znajdują uznanie w oczach największych polskich firm. Dzięki wsparciu sponsorów i partnerów możemy rozwijać piękny i efektowny sport jakim jest piłka ręczna plażowa. Wierzymy, że tegoroczne, atrakcyjne lokalizacje rozgrywek, sprawią, że wiele osób będzie miało okazję poznać plażową odmianę szczypiorniaka - skomentował współorganizator PGNiG Summer Superligi i prezes Fundacji Modern Sport, Jakub Malinowski.
 
Współpraca z PGNiG to niezwykle ważny krok w kierunku dalszej profesjonalizacji i rozwoju polskiego beachhandballa. Szczególnie w sezonie 2019, w którym – poza turniejami rangi mistrzostw Polski – czekają nas Mistrzostwa Europy organizowane w Starych Jabłonkach.

- Bardzo cieszymy się z kontynuacji zaangażowania Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w rozwój piłki ręcznej plażowej. Turnieje PGNiG Summer Superligi należą do najlepszych w Europie i z pewnością pozytywnie wpływają na postrzeganie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Warto zaznaczyć, że dzięki staraniom Związku Piłki Ręcznej, a także całego środowiska zaangażowanego w promocję dyscypliny w Polsce, Europejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała Polsce organizację Mistrzostw Europy. Od 26 czerwca do 7 lipca w Starych Jabłonkach odbędzie się największy turniej w historii Mistrzostw Europy. Weźmie w nim udział ponad 1000 uczestników z 26 krajów. Zarówno Euro jak i turnieje takie jak PGNiG Summer Superliga bardzo pozytywnie wpływają na popularyzację "plażówki" w naszym kraju – powiedział Marek Góralczyk, dyrektor ds. piłki ręcznej plażowej z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens