Belka - przyjaciel recznej
młodzież
A A A
Ciepliński z nową funkcją w ZPRP - "tematów do naprawy sporo"
18.12.2018 12:38 Źródło: inf. własna/ZPRP/Sport
komentarzy 4

Jeden z największych krytyków systemu szkolenia w Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął rekawicę. Jerzy Ciepliński, były trener kadry Polski, zostanie od nowego roku krajowym koordynatorem Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej. Czeka go trudne zadanie, ale jak przedstawiał w wywiadach i wypowiedziach, ma pomysł na naprawę szkolenia w polskim szczypiorniaku. ZPRP powiedział "sprawdzam".
 

Jerzy Ciepliński został koordynatorem OSPR na Polskę (Fot. archiwum)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Decyzję o przydzieleniu nowej funkcji Jerzemu Cieplińskiemu powierzył prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki, który zdaje sobie sprawę, że szkolenie w polskim szczypiorniaku kuleje...

 

Do zadań byłego trenera kadry Polski będzie należało stworzenie systemu w ramach OSPR, wyłaniającego oraz monitorującego talenty sportowe, doskonalenie parametrów selekcji i doboru oraz ewaluacji sportowej dzieci i młodzieży. Jerzy Cieplinski będzie także kontrolował i nadzorował pracę koordynatorów wojewódzkich i makroregionalnych programu.

- Od kilku lat obserwujemy znaczące obniżenie  poziomu piłki ręcznej w Polsce . Nasze reprezentacyjne zespoły młodzieżowe nie nawiązują skutecznej rywalizacji międzynarodowej. Co więcej dystans do najlepszych stale się powiększa. Zespoły ligowe posiłkują się zawodnikami zagranicznymi, często przeciętnymi, a seniorskie reprezentacje zajmują miejsca jakie zajmują, czytaj jedne z ostatnich (MŚ, ME) - uważa Jerzy Ciepliński.


- Nakreślony powyżej aktualny obraz naszego stanu posiadania, a dotyczy to zarówno pionu żeńskiego jak i męskiego, świadczy jednoznacznie o niewydolnym systemie szkolenia - pisał jeszcze w styczniu tego roku na łamach handball.pl Jerzy Ciepliński, który wziął na siebie ciężar naprawy polskiego systemu szkolenia piłki ręcznej.

Przed znamym trenerem bardzo trudne zadanie, ale jak mówił w wywiadze dla Sportu, ma na to pomysł.

- Jednym zdaniem nie da się problemu rozwiązać. Na pewno trzeba usiąść, rozwinąć temat, zastanowić się w gronie fachowców, ale nie tylko tych, którzy pracowali dotąd źle. Takich tematów jest z dziesięć, piętnaście – począwszy od naboru i selekcji, przez szkolenie, edukację trenerów, system rozgrywek, i tak dalej - mówił katowickiej gazecie sportowej Jerzy Ciepliński.

Były szkoleniowiec reprezentacji Polski zarzekał się, że nie będzie pracował z ludźmi, którzy w ZPRP odpowiadają za fatalny stan szkolenia. Uważał, że do szkolenia potrzebni są nowi ludzie, a tacy są w środowisku polskiej piłki recznej. Trzymamy pana trenera za słowo, by dokonała się zmiana jakościowa (na plus) w polskim szczypiorniaku. Zasługują na to tysiące dzieci, które kochają i trenują handball i zaangażowani w sport rodzice oraz lokalni działacze!

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
4
Doczekał się
Bartosz | *.pl | 18.12.2018 13:07
W końcu się wykaże!!!
wyzwanie dla handball.pl - dacie radę!!!!
eva | *.pl | 18.12.2018 14:01
przez ostatni czas mocno promowaliście tego Pana, jeko ostre teksty pod adresem ZPRP. Mam nadzieję, że teraz będziecie promować jego organiczną pracę dla polskiego szczypiorniaka w kwestii szkolenia. jestm ciekawa co też Pan Cieplinski zaproponuje....
Ciapa
fakciarz | *.pl | 18.12.2018 16:41
Męczył krytykował prawie cały związek oczywiście bez p.profesora i raptem odnalazł się w krytykowanym związku.Jak nie będzie osiągnięć to znowu będzie wina związku a nie p.Cieplińskiego i ponownie usłyszymy to tamto i owamto.Hura!
Trochę spokoju
bert | *.pl | 19.12.2018 13:29
Dajcie człowiekowi podziałać. Popracować a potem oceniajcie po owocach go poznamy
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens