Belka - przyjaciel recznej
młodzież
A A A
Lajkonik Cup 2014: cztery triumfy krakowskich drużyn! (wideo)
29.04.2014 01:17 Źródło: inf. własna/Lajkonik Cup
komentarzy 8

W Krakowie zakończył się największy turniej piłki ręcznej w Polsce - Lajkonik Cup 2014. W sumie 70 ekip dziewczęcych i chłopięcych rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych na sześciu krakowskich halach. Patronem medialnym imprezy jest handball.pl. 

 

Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Krakowianie zorganizowali znakomity sportowy turniej, w którym ciężko było z nimi wygrać. Ekipy z Grodu Kraka czterokrotnie stawały na najwyższym stopniu podium. Dobrze zaprezentowały się w jednej kategorii ekipy ze Śląska, a także z Czech.

 

W najstarszej kategorii wiekowej (rocznik 1999) mecz o zwycięstwo toczył się między dwiema ślaskimi drużynami. Lepsza w finale okazała się ekipa Ruchu Chorzów, która ograła MOSM Tychy 20:15. Bardzo zacięty był mały finał, w którym gospodynie SKS Kusy Kraków przegrały jedną bramką 15:16 z MTS-em Kwidzyn.

W dziewczęcej kategorii 2000 najlepszą ekipą okazała się drużyna z Czech - Handball Club Hlucin, która pokonała Zagłębie Lubin 1 20:17. W meczu o 3. miejsce także górą młode Czezki. Sokol Hrabuvka wygrał 13:10 z SKS Kusy Kraków.

W najmłodszej kategorii (2001 i młodsze) niepowodzenia starszych kolezanek powetowały szczypiornistki SKS Kusego Kraków, które wygrały z UKS START Pietrowice Wielkie 17:10. Brąz dla Zagłęba Lubin, który okazał się lepszy od litewskiego SM Tauras 13:8.

 

W najstarszej kategorii chłopięcej (rocznik 1999) było tak duże zainteresowanie rywalizacją, że finały toczyły się w trzyzespołowych grupach. Pierwsze miejsce zajął UKS Krakowiak 85, który wyprzedził MKS PM Tarnów i UKS TROPS Poddębice.

Niezwykle zacięty był finałw kategorii chłopców 2000, którym SKS Kusy Kraków 1 wygrał jedną bramką (15:14) z UKPR Trójka Saturn Kłodzko. Brąz dla Viretu Zawiercie, który okazał się lepszy (15:13) od ukraińskiego CYSS 3 Melitopolu.

Wśród namłodszych chłopców (2001 i młodsi) także dominacja gospodarzy. SKS Kusy Kraków wygrał w finale z UKS Zorza Bogoria 18:14. W małym finale PMOS Busko Zdrój okazał się od rosyjskiego Junosta Kinigssepp 17:13.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i za sportowego ducha walki
Marek Ćmil, organizator zawodów
- Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i za sportowego ducha walki - powiedział na zakończenie zawodów Marek Ćmil, organizator turnieju w Krakowie.

 

Relacja Kroniki Sportowej TVP Kraków z turnieju Lajkonik Cup 2014 [ok. 7-ej min]

 

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych Lajkonik Cup 2014:

 
Dziewczęta rocznik 2000 (K00):

 

sobota - 26. kwietnia:
SKS Kusy Kraków - MKS *Zagłębie* Lubin 2 10:6
UKS *Handball 28* Wrocław - TJ Sokol Hrabůvka 9:20
MKS *Zagłębie* Lubin 2 - TJ Sokol Hrabůvka 5:8
SKS Kusy Kraków - UKS *Handball 28* Wrocław 8:6
MKS *Zagłębie* Lubin 1 - MKS PM Tarnów 18:13
Handball Club Hlučín - SPR Olkusz 12:9
MKS PM Tarnów - SPR Olkusz 16:16
MKS *Zagłębie* Lubin 1 - Handball Club Hlučín 17:19

 

niedziela - 27. kwietnia:

UKS *Handball 28* Wrocław - MKS *Zagłębie* Lubin 2 8:5
TJ Sokol Hrabůvka - SKS Kusy Kraków 19:8
Handball Club Hlučín - MKS PM Tarnów 15:10
SPR Olkusz - MKS *Zagłębie* Lubin 1 11:14

 

Półfinały:
TJ Sokol Hrabůvka Czechy - MKS *Zagłębie* Lubin 1 13:9
SKS Kusy Kraków - Handball Club Hlučín 13:11
UKS *Handball 28* Wrocław - MKS PM Tarnów 21:10
MKS *Zagłębie* Lubin 2 - SPR Olkusz 1:12

 

Finały:

poniedziałek  - 28. kwietnia:

o 7. miejsce:
UKS *Handball 28* Wrocław  MKS *Zagłębie* Lubin 2 6:5
o 5. miejsce:
MKS PM Tarnów - SPR Olkusz 18:16
o 3. miejsce:
TJ Sokol Hrabůvka - SKS Kusy Kraków 13:10
o 1. miejsce:
MKS *Zagłębie* Lubin 1 - Handball Club Hlučín 17:20

 

Dziewczęta 2000 - końcowa kolejność:

1. HC Hlucin Czechy
2. MKS Zagłębie I Lubin
3. Hrabuvka Czechy
4. SKS Kusy Kraków
5. PM Tarnów
6. SPR Olkusz
7. Handball 28 Wrocław
8. Zagłębie II Lubin

 

Dziewczęta rocznik 2001 i młodsze (K01):

sobota - 26. kwietnia:
SKS Kusy Kraków 1 - KS Szczypiorniaki Kraków 30:4
UKS START Pietrowice Wielkie - SPR Olkusz 13:8
KS Szczypiorniaki Kraków - SPR Olkusz 5:26
SKS Kusy Kraków 1 - UKS START Pietrowice Wielkie 13:13
SKS Kusy Kraków 2 - UKS Orły / SP129 Kraków 15:15
SM *Tauras* Litwa - MKS *Zagłębie* Lubin 15:13
UKS Orły / SP129 Kraków - MKS *Zagłębie* Lubin 1:27
SKS Kusy Kraków 2 - SM *Tauras* Litwa 4:23

niedziela - 27. kwietnia:

UKS START Pietrowice Wielkie - KS Szczypiorniaki Kraków 28:3
SPR Olkusz - SKS Kusy Kraków 1 8:15
SM *Tauras* - UKS Orły / SP129 Kraków 17:6
MKS *Zagłębie* Lubin - SKS Kusy Kraków 2 33:3

 

Półfinały:

SKS Kusy Kraków 1 - MKS *Zagłębie* Lubin 13:9
UKS START Pietrowice Wielkie - SM *Tauras* Litwa 13:11
SPR Olkusz - SKS Kusy Kraków 2 21:10
KS Szczypiorniaki Kraków  - UKS Orły / SP129 Kraków 1:12

 

Finały:
poniedziałek - 28. kwietnia:
o 7. miejsce:
SKS Kusy Kraków 2 - KS Szczypiorniaki Kraków 12:4
o 5. miejsce:
SPR Olkusz - UKS Orły / SP129 Kraków 22:8
o 3. miejsce:
MKS *Zagłębie* Lubin - SM *Tauras* Litwa 8:13
o 1. miejsce:
SKS Kusy Kraków 1 - UKS START Pietrowice Wielkie 17:10

 

Dziewczęta 2001 - końcowa kolejność:
1. SKS Kusy I Kraków
2. Start Pietrowice Wlk.
3. Tauras Litwa
4. Zagłębie Lubin
5. SPR Olkusz
6. Orły SP 129 Kraków
7. SKS Kusy II Kraków
8. Szczypiorniaki Kraków


Dziewczęta rocznik 1999 (K99):
 

sobota - 26. kwietnia:
SKS Kusy Kraków - MKS Kraśnik 19:10
SK Reval Sport/Mella Estonia - UKS *Handball 28* Wrocław 13:10
MTS Kwidzyn - UKS START Pietrowice Wielkie 17:12
Önnereds HK Szwecja 1 - EUCO UKS Dziewiątka Legnica 11:11
UKS PR Ruch Chorzów - PMOS Busko-Zdrój 28:8
Önnereds HK Szwecja 2 - PG 2 Otmęt Krapkowice 21:8
MOSM Tychy - MKS *Zagłębie* Lubin 23:14
SPR Olkusz - UKS Dąbrówka Gniezno 14:23
MKS Kraśnik - UKS *Handball 28* Wrocław 11:17
SKS Kusy Kraków - SK Reval Sport/Mella 18:5
UKS START Pietrowice Wielkie - EUCO UKS Dziewiątka Legnica 17:20
MTS Kwidzyn - Önnereds HK 1 11:8
PMOS Busko-Zdrój - PG 2 Otmęt Krapkowice 10:7
UKS PR Ruch Chorzów - Önnereds HK 2 19:11
MKS *Zagłębie* Lubin - UKS Dąbrówka Gniezno 21:19
MOSM Tychy - SPR Olkusz 28:17

 

niedziela - 27. kwietnia:

SK Reval Sport/Mella - MKS Kraśnik 16:12
UKS *Handball 28* Wrocław - SKS Kusy Kraków 17:14
Önnereds HK 1 - UKS START Pietrowice Wielkie 16:12
EUCO UKS Dziewiątka Legnica - MTS Kwidzyn 11:12
Önnereds HK 2 - PMOS Busko-Zdrój 23:5
Otmęt Krapkowice - UKS PR Ruch Chorzów 6:24
SPR Olkusz - MKS *Zagłębie* Lubin 9:14
UKS Dąbrówka Gniezno - MOSM Tychy 8:20

 

Półfinały:

MKS Kraśnik - Otmęt Krapkowice 8:7
UKS START Pietrowice Wielkie - SPR Olkusz 10:18
SK Reval Sport/Mella - PMOS Busko-Zdrój 20:8
Önnereds HK Szwecja 1 - UKS Dąbrówka Gniezno 10:14
UKS *Handball 28* Wrocław - Önnereds HK Szwecja 2 14:15
EUCO UKS Dziewiątka Legnica - MKS *Zagłębie* Lubin 12:14
SKS Kusy Kraków - UKS PR Ruch Chorzów 13:25
MTS Kwidzyn - MOSM Tychy 16:23

 

Finały:
poniedziałek - 28.kwietnia:
o 15. miejsce:
Otmęt Krapkowice - UKS START Pietrowice Wielkie 8:18
o 13. miejsce:
MKS Kraśnik - SPR Olkusz 8:14
o 11. miejsce:
PMOS Busko-Zdrój - Önnereds HK  1 9:23
o 9. miejsce:
SK Reval Sport/Mella - UKS Dąbrówka Gniezno 19:9
o 7. miejsce:
UKS *Handball 28* Wrocław - EUCO UKS Dziewiątka Legnica 20:19
o 5. miejsce:
Önnereds HK 2 - MKS *Zagłębie* Lubin 16:18
o 3. miejsce:
SKS Kusy Kraków - MTS Kwidzyn 15:16
o 1. miejsce:
UKS PR Ruch Chorzów - MOSM Tychy 20:15

 

Dziewczęta 1999 - końcowa kolejność:

1. Ruch Chorzów
2. MOSM Tychy
3. MTS Kwidzyn
4. SKS Kusy Kraków
5. Zagłębie Lubin
6. Onnereds II Szwecja
7. Handball 28 Wrocław
8. UKS Dziewiątka Legnica
9. Sport/Mella Estonia
10.UKS Dąbrówka Gniezno
11.Onnereds I Szwecja
12.PMOS Busko Zdrój
13.SPR Olkusz
14.MKS Kraśnik
15.Start Pietrowice Wlk.
16.Otmęt Krapkowice
 

Chłopcy rocznik 2000 (M00):

 

sobota - 26. kwietnia:
UKS *Zorza* Bogoria - SPR Pogoń 1945 Zabrze 8:16
EUCO UKS Dziewiątka Legnica - Viret CMC Zawiercie 21:14
UKPR *Trójka/Saturn* Kłodzko - *Junost* Kingissepp Rosja 23:11
MTS Kwidzyn - CYSS 3 Melitopol Ukraina 21:18
SKS Kusy Kraków 1 - UKS *Zorza* Bogoria 14:9
SKS Kusy Kraków 2 - EUCO UKS Dziewiątka Legnica 9:20
MKS PM Tarnów - UKPR *Trójka/Saturn* Kłodzko 14:12
MOSiR Bochnia - MTS Kwidzyn 10:18
SPR Pogoń 1945 Zabrze - SKS Kusy Kraków 1 7:7
KS Viret CMC Zawiercie - SKS Kusy Kraków 2 12:9
*Junost* Kingissepp Rosja - MKS PM Tarnów 11:19
CYSS 3 Melitopol Ukraina - MOSiR Bochnia 18:10

 

niedziela - 27. kwietnia:

UKS *Zorza* Bogoria - MOSiR Bochnia 15:12
SKS Kusy Kraków 2 - *Junost* Kingissepp Rosja 17:10
SPR Pogoń 1945 Zabrze - KS Viret CMC Zawiercie 21:10
SKS Kusy Kraków 1 - EUCO UKS Dziewiątka Legnica 1:12
MKS PM Tarnów - CYSS 3 Melitopol 17:18
UKPR *Trójka/Saturn* Kłodzko - MTS Kwidzyn 20:19
MOSiR Bochnia - *Junost* Kingissepp Rosja 21:20
UKS *Zorza* Bogoria - SKS Kusy Kraków 2 18:19

 

Finały:
poniedziałek - 28. kwietnia:
o 1. miejsce:
SKS Kusy Kraków 1 15 UKPR *Trójka/Saturn* Kłodzko 14
o 3. miejsce:
KS Viret CMC Zawiercie 15 CYSS 3 Melitopol Ukraina 13
o 5. miejsce:
MKS PM Tarnów 14 EUCO UKS Dziewiątka Legnica 15
o 7. miejsce:
SPR Pogoń 1945 Zabrze 16 MTS Kwidzyn 15


Chłopcy 2000 - końcowa kolejność:

1. SKS Kusy I Kraków
2. Trójka/Saturn Kłodzko
3. Viret CMC Zawiercie
4. Melitopol Ukraina
5. Dziewiątka Legnica
6. MKS PM Tarnów
7. Pogoń 1945 Zabrze
8. MTS Kwidzyn
9. Zorza Bogoria
10. Kusy II Kraków
11. MOSiR Bochnia
12. Kingissepp Rosja

 

Chłopcy rocznik 2001 i młodsi (M01):

sobota - 26. kwietnia:
PMOS Busko-Zdrój - KS Szczypiorniaki Kraków 20:7
MOSiR Bochnia - UKS Olsztyniak 12:27
UKS *Zorza* Bogoria - SKS Kusy Kraków 2 22:5
MKS *Zagłębie* Lubin - UKS Orły / SP129 Kraków 26:4
SKS Kusy Kraków 1 - PMOS Busko-Zdrój 20:14
SM *Tauras* Litwa - MOSiR Bochnia 25:22
*Junost* Kingissepp Rosja - UKS *Zorza* Bogoria 14:18
K.S. *Tajfun* Harbułtowice - MKS *Zagłębie* Lubin 4:24
KS Szczypiorniaki Kraków - SKS Kusy Kraków 1 12:22
UKS Olsztyniak - SM *Tauras* Litwa 18:18
SKS Kusy Kraków 2 - *Junost* Kingissepp Rosja 11:17
UKS Orły / SP129 Kraków - K.S. *Tajfun* Harbułtowice 7:6

 

niedziela - 27. kwietnia:

KS Szczypiorniaki Kraków - K.S. *Tajfun* Harbułtowice 7:16
MOSiR Bochnia - SKS Kusy Kraków 2 18:12
SKS Kusy Kraków 1 - SM *Tauras* Litwa 28:15
PMOS Busko-Zdrój - UKS Olsztyniak 20:17
UKS *Zorza* Bogoria - UKS Orły / SP129 Kraków 21:11
*Junost* Kingissepp - MKS *Zagłębie* Lubin 16:14
K.S. *Tajfun* Harbułtowice - SKS Kusy Kraków 2 12:12
KS Szczypiorniaki Kraków - MOSiR Bochnia 18:19

 

Finały:

poniedziałek - 28. kwietnia:

o 1. miejsce:
SKS Kusy Kraków 1 - UKS *Zorza* Bogoria 18:14
o 3. miejsce:
PMOS Busko-Zdrój - *Junost* Kingissepp Rosja 17:13
o 5. miejsce:
SM *Tauras* Litwa - MKS *Zagłębie* Lubin 17:16
o 7. miejsce:
UKS Olsztyniak - UKS Orły / SP129 Kraków 13:4

 

Chłopcy 2001 - końcowa kolejność:

1. SKS Kusy I Kraków
2. UKS Zorza Bogoria
3. PMOS Busko Zdrój
4. Kingissepp Rosja
5. SM Tauras Litwa
6. Zagłębie Lubin
7. UKS Olsztyniak Olsztyn
8. Orły / SP 129 Kraków
9. MOSiR Bochnia
10. Tajfun Harbułtowice
11. UKS Szczypiorniaki Kraków
12. SKS Kusy II Kraków

 

Chłopcy rocznik 1999 (M99):

sobota - 26. kwietnia:
Önnereds HK Szwecja - MKS MOS Wrocław 15:18
UKS *TROPS* Poddębice - PMOS Busko-Zdrój 15:12
SM *Tauras* Litwa 2 - UKS Olimpia Banie 12:21
MOSiR Bochnia - MTS Kwidzyn 12:14
SM *Tauras* Litwa 1 - MKS Biłgoraj 13:14
SKS Kusy Kraków 2 - SKS Kusy Kraków 3 10:0
MKS MOS Wrocław - UKS *TROPS* Poddębice 7:18
SKS Kusy Kraków 1 - Önnereds HK Szwecja 12:10
UKS Olimpia Banie - MOSiR Bochnia 19:13
UKS Krakowiak*85 - SM *Tauras* Litwa 2 27:4
MKS Biłgoraj - SKS Kusy Kraków 2 18:11
MKS PM Tarnów - SM *Tauras* Litwa 1 24:15
UKS *TROPS* Poddębice - SKS Kusy Kraków 1 14:13
PMOS Busko-Zdrój - MKS MOS Wrocław 9:23
MOSiR Bochnia - UKS Krakowiak*85 16:24
MTS Kwidzyn - UKS Olimpia Banie 14:16
SKS Kusy Kraków 2 - MKS PM Tarnów 11:24
SKS Kusy Kraków 3 - MKS Biłgoraj 0:10

 

niedziela - 27. kwietnia:

SKS Kusy Kraków 1 - PMOS Busko-Zdrój 17:12
Önnereds HK Szwecja - UKS *TROPS* Poddębice 13:14
UKS Krakowiak*85 - MTS Kwidzyn 26:17
SM *Tauras* 2 - MOSiR Bochnia 11:19
MKS PM Tarnów - SKS Kusy Kraków 3 10:0
SM *Tauras* Litwa 1 - SKS Kusy Kraków 2 20:14
PMOS Busko-Zdrój - Önnereds HK 10:16
MKS MOS Wrocław - SKS Kusy Kraków 1 20:23
MTS Kwidzyn - SM *Tauras* Litwa 2 12:9
UKS Olimpia Banie - UKS Krakowiak*85 15:20
SKS Kusy Kraków 3 - SM *Tauras* Litwa 1 0:10
MKS Biłgoraj - MKS PM Tarnów 8:17

 

Finały:
UKS Krakowiak*85 - MKS PM Tarnów 18:18
UKS Olimpia Banie - MKS Biłgoraj 17:14
MTS Kwidzyn - SM *Tauras* Litwa 1 17:12
MOSiR Bochnia 17 SKS Kusy Kraków 2 5
SM *Tauras* Litwa 2 - SKS Kusy Kraków 3 10:0
 

Finały:

poniedziałek - 28. kwietnia:

UKS *TROPS* Poddębice - UKS Krakowiak*85 10:25
SKS Kusy Kraków 1 - UKS Olimpia Banie 16:17
MKS MOS Wrocław - MTS Kwidzyn 9:17
Önnereds HK Szwecja - MOSiR Bochnia 6:7
SKS Kusy Kraków 3 - PMOS Busko-Zdrój 0:10
SKS Kusy Kraków 2 - Önnereds HK Szwecja 11:15
SM *Tauras* Litwa 1 - MKS MOS Wrocław 16:28
MKS Biłgoraj - SKS Kusy Kraków 1 12:18
MKS PM Tarnów - UKS *TROPS* Poddębice 23:17

 
Chłopcy 1999 - końcowa kolejność:


1. UKS Krakowiak 85 Kraków
2. MKS PM Tarnów
3. Trops Poddębice
4. Olimpia Banie
5. Kusy I Kraków
6. MKS Biłgoraj
7. MTS Kwidzyn
8. MOS Wrocław
9. Tauras I Litwa
10. MOSiR Bochnia
11. Onnereds Szwecja
12. Kusy II Kraków
13. Tauras II Litwa
14. PMOS Busko Zdrój
15. Kusy III Kraków

 

Poniżej promocyjny film turnieju Lajkonik Cup 2014, który przygotowała Kempa Polska - partner techniczny zawodów w Krakowie.

 

 

Źródło: Lajkonikcup.pl

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
8
"wielki" turniej
kibic | *.pl | 29.04.2014 17:17
Turniej niby prestiżowy a organizacja kiepska, nie wiem czy było losowanie, ale grupy chłopców 99 wyglądały na utworzone tendencyjnie tak aby na podium mógł stanąć Kraków. Nie wspomnę o tym, że zawodnikom nie zapewniono nawet butelki wody aro.
zal D U P K Ę ściska
aniatrenerka | *.pl | 29.04.2014 17:23
super turniej z fajnymi nagrodami, zawsze się do czegoś można przyczepić, oby w każdym mieście był taki turniej...
jakie to polskie...
nurek | *.pl | 29.04.2014 17:25
zaprosili cię kibicu na turniej, ty obsmarowujesz tylek ludziom, którzy Cię zaprosili na zawody, zastanów się co piszesz
znakomity turniej!!! brawa dla organizatorów!
greg | *.pl | 29.04.2014 17:27
każdy zagrał po kilka meczów, emocje do konca, super mecze, super finały - może warto zacząć w piątek a skończyć w niedzielę ;)) pozdrowienia z Lubina
do kibic
lolo | *.pl | 29.04.2014 17:29
szczególnie widać losowanie w kategorii, gdzie wygrały chorzowianki z tyszankami. hłe hłe...
krakow :* | *.pl | 29.04.2014 17:44
Turniej niemogl odbyc sie piatek-niedziela poniewaz kolidowalby z egzaminami gimnazjalnymi ,
materiał w TVP Kraków:
bolek | *.pl | 30.04.2014 10:01
http://www.tvp.pl/krakow/kronika-sportowa/wideo/wi
sla-canpack-mistrzem-polski-lech--wisla-turniej-pi
lki-recznej-zaproszenie-na-charytatywny-mecz-craco
vii/14978336
do kibic
krakus | *.pl | 03.05.2014 18:00
co ma być tendencyjne? trzeba było wygrać grupę i grać o finał. W finale 99 chłopaków spotkały się Krakowiak, Tarnów i Poddębice. Tarnów to nie dzielnica Krakowa, Poddębice też nie. Trzeba umieć przegrywać. A organizacja ... faktycznie trochę kulała
Akademia Gniezno
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens