plzowka_927_250
Belka - przyjaciel recznej
ligi europejskie
A A A
Karolina Szwed zawodniczką HC Lipsk
21.02.2013 08:31 Źródło: Inf. własna / HC Lipsk
komentarzy 0

Karolina Szwed, dwudziestotrzyletnia rozgrywająca reprezentacji Polski od nowego sezonu będzie zawodniczką HC Lipsk. Kilka dni wcześniej trenerem tego klubu został Thomas Orneborg, prywatnie mąż rozgrywającej.

 

Karolina Szwed i Thomas Orneborg po wyjeździe z Gdyni zostali małżeństwem (fot. facebook.pl)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

  

Kay-Sven Hahner poinformował, że jest bardzo szczęśliwy, że Szwed wybrała niemiecki klub.

 

- Nie byliśmy pewni, czy Karolina przyjedzie do Niemiec razem ze swoim mężem. Wiemy, że miała kilka propozycji z klubów duńskich. To idealna zawodniczka dla naszego klubu, jej umiejętności w ataku i siła w obronie pasują do naszej drużyny – dodał Hahner.

 

Wcześniej kontrakt z HC Lipsk podpisał Thomas Orneborg. Szkoleniowiec jest dobrze znany w Polsce, w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo Polski z Vistalem Łączpolem Gdynia. Duńczyk zastąpi na stanowisku trenera swojego rodaka Stefana Madsena, który z powodów osobistych zerwał umowę obowiązującą do 2014 roku.

 

- Mieliśmy czterech szkoleniowców do wyboru i zdecydowaliśmy się na Orneborga. Trener ma doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą, jak i czołowymi klubami z Europy. To najlepszy wybór dla drużyny. Mam nadzieję, że Orneborg zostanie z nami przynajmniej przez dwa lata – podsumował Hahner.

 

HC Lipsk zajmuje drugie miejsce w Bundeslidze i będzie walczył o mistrzostwo Niemiec. Od 2006 r rozgrywającą niemieckiej drużyny jest jedna z najlepszych polskich szczypiornistek – Karolina Kudłacz. W zeszłym sezonie HC Lipsk wyeliminował z Pucharu Zdobywców Pucharów Vistal Łączpol, którego trenerem był... Thomas Orneborg.  

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 7 (7 głosów)
 
podziel się artykułem
0
MP Kalisz 2019
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens