Chrobry postraszył Orlen Wisłę - "Nafciarze" w półfinale!
24.03.2012 17:49 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 26:24 i awansowali do półfinału PGNiG Superligi. Ekipa gospodarzy przez całe spotkanie prowadziła równorzędną walkę z mistrzem Polski. Losy spotykania rozstrzygnęły sie dopiero w ostatnich dziesięciu minutach gry, w której świetną partię rozegrał Michał Kubisztal.

Piłkarze Orlen Wisły Płock w ćweirćfinale dwukrotnie okazali się lepsi od Chrobrego Głogów (Fot. SPR Wisła Płock/D.Dziecinny)
Dołącz do nas na Facebooku!

Wynik meczu otworzył w 2. minucie gracz Wisły Luka Dobelsek. Chwilę po jego rzucie na listę strzelców wpisało się kolejno trzech zawodników Chrobrego: Mateusz Płaczek, Michał Bednarek oraz Paweł Piętak i zrobiło się już na początku bardoz ciekawie.  Goście szybko opanowali sytuację i w 9. minucie po kontrataku Joakima Backtroma na tablicy świetlnej widniał już remis 4:4.

Kolejne minuty spotkania to wyrównana walka obu zespołów. W 17. minucie zawodnikom Wisły udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie, jednak zaraz odpowiedział celnym rzutem z podłoża Tomasz Mochocki , a następnie Płaczek i ponownie był remis 10:10.

Gra toczyła się bramka za bramkę aż do gwizdka kończącego pierwszą odsłonę spotkania. Autorem ostatniego trafienia w tej częsci gry był Christian Spanne i tym samym ustalił wynik na 13:13.

Początek drugiej odsłony to zdecydowana przewaga gospodarzy. Zawodnicy Chrobrego wyprowadzili kontrataki, a także wykazali się dużą skutecznością w obronie. W 38. minucie po bardzo ładnej akcji Sebastiana Różańskiego,  głogowianie  wyszli na prowadzenie 17:14! Na listę strzelców Chrobrego wpisali się jeszcze Marek Świtała oraz Bednarek. W Głogowie zapachniało sensacją.

Takiej przewagi chyba nikt się nie spodziewał. Jednak to wszystko, na co było stać podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego. Do ich gry wkradła się spora ilość niepotrzebnych błędów. Zawodnicy Wisły skrzętnie odrabiali straty bramkowe i tym samym po rzucie kołowego Kamila Syprzaka w 48. minucie już remisowali 20:20.

Ostatnie minuty spotkania to bardzo nerwowa gra obu zespołów. Obie drużyny szybko kończyły swoje akcje rzutami, ale to zawodnicy Wisły mieli przewagę jednej bramki. Chrobry miał jeszcze szansę na wyrównanie wyniku, jednak na ławkę kar powędrował Różański, a obok bramki rzucił Świtała. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:24 dla przyjezdnych. Świetnie w ostatnich minutach w szeregach "Nafciarzy" zagrał Michał Kubisztal, który przejął na sienie ciężar zdobywania bramek.

Niewątpliwie przebieg spotkania był dość zaskakujący dla wszystkich. Zimną krew udało się zachować do ostatnich chwil zawodnikom Wisły Płock i to oni wyjechali z Głogowa  "z tarczą". Taki wynik spotkania zapewnił podopiecznym trenera Larsa Walthera grę półfinale MP.

SPR Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 24:26 (13:13)

Chrobry: Stachera, Zapora - Piętak 2, Świtała 3, Łucak 1, Czekałowski, Płaczek 3, Świątek, Różański 2, Bednarek 5, Mochocki 3, Kuta 1, Frąszczak, Fogler, Olęcki 1, Ścigaj 3/3
Wisła: Wichary, Seier - Backtrom 1, Spanne 2, Olsen, Kwiatkowski, Toromanović 1, Syprzak 3, Eklemović, Kubisztal 8, Kavas 6, Dobelsek 3, Zołotenko 1, Twardo 1

Progresja wyniku: 3:1, 4:4, 6:7, 9:9, 11:11,13:13, druga połowa - 16:13, 19:15, 20:18, 21:21, 22:24, 24:26.