Nielba spokojnie ograła gorzowian, ale czekają ją baraże
14.05.2011 19:23 Źródło: Inf. własna/nielba.pl

W swoim ostatnim meczu obecnego sezonu w PGNiG Superlidze Nielba Wągrowiec pokonała spadkowiczów z GSPR-u Gorzów Wielkopolski 33:26. Jednak dla wągrowczan jeszcze nie będzie okazji do odpoczynku, bo zagrają baraże o utrzymanie z pierwszoligową Gwardią Opole.

Piłkarze ręczni Nielby będą walczyć o pozostanie w PGNiG Superlidze (Fot. nielba.pl)
Od początku na parkiecie dominowali gospodarze. Po bramkach zdobytych przez Rafała Przybylskiego, Aloszę Szyczkowa oraz Dawida Przysieka żółto-czarni prowadzili 5:1 (8 minuta). W kolejnych minutach spotkania kilkubramkową przewagę utrzymywali podopieczni trenera Pawła Galusa. Ekipa prowadzona przez Henryka Rozmiarka w 17. minucie zbliżyła się jednak na jedno trafienie. Po chwili wągrowczanie odzyskali kilkubramkowe prowadzenie. Na przerwę gracze MKS-u schodzili z przewagą sześciu trafień (19:13) - czytamy na oficjalnej stronie Nielby.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ostatecznie Nielba pokonała GSPR 33:26. Zwycięstwo Miedzi w meczu z Piotrkowianinem spowodowało, że sytuacja wągrowczan w tabeli nie zmieniła się. Oznacza to, iż o utrzymanie w Superlidze powalczymy w barażach z Gwardią Opole. Pierwsze spotkanie barażowe odbędzie się w przyszły weekend w Opolu. Rewanż za dwa tygodnie w Wągrowcu - pisze nielba.pl.

Nielba Wągrowiec - GSPR Gorzów Wielkopolski 33:26 (19:13)
Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Krajewski 7, Przysiek 5, Szyczkow 5, Gierak 4, Witkowski 4, Przybylski 3, Białaszek 2, Tórz 2, Widziński 1, Płócienniczak, Ciok.