Piotrkowianin minimalnie lepszy od KPR-u w meczu ligowych słabeuszy
02.03.2014 18:45 Źródło: inf. własna/ MKS Piotrkowianin

Spotkania na dole tabeli mogą być równie emocjonujące, co ekip z czołówki. Tak było w meczu 18. kolejki PGniG Superligi pomiędzy Piotrkowianinem, a KPR-em Legionowo. Zespół trenera Rafała Kuptela wygrał jedną bramką, a ekipa Roberta Lisa wciąż szuka ligowej wygranej po zmianie szkoleniowca.

Szczypioniści z Legionowa pierwsi opanowali nerwy i po kwadransie prowadzili 10:7. Korzystny wynik zawdzięczali zwłaszcza Witalijowi Titowowi. Doświadczony rozgrywający był momentami wręcz nie do powstrzymania.

Dopiero w 25. minucie gospodarzom udało się dogonić rywala, a w ostatnich minutach pierwszej połowy zespół z Piotrkowa wypracował sobie trzybramkową przewagę. To w dużej mierze zasługa Tomasza Mroza. Skrzydłowy MKS-u popisał się dwoma efektownym wkrętkami, a na 5 sekund przed końcem zdecydował się na indywidualną akcję i pokonał bramkarza gości.

Przewagę 2-3 bramek Piotrkowianin utrzymywał właściwie przez całą drugą połowę. Kilkakrotnie prowadzenie było jeszcze wyższe, ale natychmiast różnicę niwelował skuteczny Titow, który w całym meczu zdobył aż 14 bramek!. To dzięki Białorusinowi zespół z Legionowa mógł do końca właściwie myśleć o wywiezieniu z Piotrkowa przynajmniej remisu.

Inna sprawa, że piotrkowscy szczypiorniści popełnili kilka prostych błędów, które mogły ich wiele kosztować. Przykładem może być fatalnie przestrzelona kontra przez Marka Daćko. Kołowy Piotrkowianina nie wykorzystał sytuacji sam na sam przy stanie 31:28. Gdyby trafił byłoby już właściwie po meczu.

Zemściło się to natychmiastowym trafieniem Titowa, po którym przyjezdni raz jeszcze odzyskali piłkę. Wynik spotkania ustalił na 10 sekund przed końcem Radosław Dzieniszewski. Na doprowadzenie do remisu nie starczyło gościom już czasu.

MKS Piotrkowianin - KPR Legionowo 31:30 (17:14)

Piotrkowianin: Ner, Procho, Pietruszka – Mróz 7, Daćko 7, Tórz 1, Woynowski 8, Stołowski 3, Trojanowski, Różański, Swat 2, Pożarek 1, Pacześny 2.