Piotrkowianin zdobył pierwsze punkty - pierwsza porażka Chrobrego
23.09.2012 18:00 Źródło: inf. własna

Pierwsze punkty Piotrkowianina po powrocie do PGNiG Supelrigi. Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał przez własną publicznością SPR Chrobrego Głogów 27:21. Dla głogowian, którzy mieli znakomity start w ekstraklasie, to pierwsze potknięcie w tym sezonie.

Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Tak jak o tej porze roku grzyby potrzebują deszczu, tak Piotrkowianin potrzebował pierwszych ligowych punktów po przegranych meczach dwóch kolejek. Gospodarze wygrali, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Po wyrównanej grze pierwszych minut, Piotrkowianin gubił się w akacjach ofensywnych. Błędy podań skutkowały kontrami, które na bramki zamieniali rywale. Na domiar złego nie udało się wykorzystać akcji sam na sam z bramkarzem Rafałem Stacherą.

Końcówka pierwszej połowy miała być szansą dla Piotrkowian na poprawienie wyniku, gdy za faule zeszli z boiska na dwie minuty: Marek Światała i - kilkanaście sekund później - Mariusz Gujski. Przewagę w polu, miejscowi wykorzystali rzucając zaledwie jedną bramkę, a tymczasem osłabiony Chrobry rzucił w tym czasie dwa gole.

Przy wyniku 10:15 i postawie graczy Piotrkowianina wydawało się, że Chrobry pewnie zmierzać będzie po trzecie w sezonie zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. Poprawa podań i gra w tempo, przy wysokiej obronie okazała się dobrą strategią gospodarzy.

W 45 minucie Piotrkowianin doprowadził do remisu 17:17, Głogowianie podjęli równą walkę, ale skuteczności w atakach na "zamurowaną" przez Piotra Nera bramkę brakowało. W bramce Chrobrego nastąpiła zmiana: Rafała Stacherę zastąpił Sebastian Zapora. Ale i na tego rosłego zawodnika Piotrkowianin znalazł sposób zwiększając w kolejnych akcjach różnicę bramkową.

Ważne zwycięstwo dla Piotrkowianina, który w kolejnej kolejce podejmował będzie płocką Wisłę. Zwycięstwo dodaje wiary w siły i możliwości, a ta jest potrzebna by powrót do Superligii cieszył kibiców.

Piotrkowianin - SPR Chrobry Głogów 27:21 (11:11)

Piotrkowianin: Daćko 4, Tórz 6, Trojanowski 6, Woynowski 1, Matyjasik 2, Iskra 2, Pilitowski 6.

Chrobry: Jankowski 1, Bednarek 2, Płócienniczak 1, Świtała 3, Mochocki 1, Kuta 1, Łucak 5, Gujski 1, Płaczek 1, Wysokiński 1, Ścigaj 4.

Progresja wyniku: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 6:8, 6:9, 7:9, 7:10, 7:11, 8:11, 8:12, 9:12, 10:12, 10:13; druga połowa 10:14, 10:15, 11:15, 11:16, 12:16, 13:16, 13:17, 14:17, 15:17, 16:17, 17:17, 17:18, 18:18, 18:19, 19:19, 19:20, 20:20, 21:20, 22:20, 23:20, 24:20, 25:20, 25:21, 26:21, 27:21.