Stal ograła Piotrkowianina - bez niespodzianki w Mielcu
22.02.2014 20:06 Źródło: inf. własna/SPR Stal Mielec

Bez niespodzianki w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi rozegranym w Mielcu. Miejscowa Stal pokonała broniącego się przed spadkiem z ekstraklasy Piotrkowianina 34:29. O wygranej gospodarzy zdecydowała pierwsza połowa, która ustawiła losy spotkania.

Stal łatwo ograła rywala (Fot. SPR Stal Mielec)

Mecz rozpoczął się od niewykorzystanej sytuacji gości i szybkiego i skutecznego ataku Stali zakończonego bramką ze skrzydła Łukasza Janysta i było 1:0.

W 5. minucie, po świetnym przejęciu w obronie Stali i szybkim podaniu do Marka Szpery, który zakończył akcję bramką było 3:0 dla gospodarzy.

Pięć minut później, niepilnowanego na kole Antonio Pribanica dostrzegł i obsłużył podaniem Marek Szpera, a ten nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce i Stal wyszła na prowadzenie 7:2.

W 15. minucie, po bramce efektowną wkrętką Wojciecha Trojanowskiego goście zmniejszyli swoją stratę do pięciu trafień i było 9:4.

Pięć minut później, po bramce Marka Szpery z rozegrania tablica w Hali przy ulicy Solskiego 1 pokazywała wynik 13:6. W 25. minucie, po bramce dla Piotrkowianina w wykonaniu Szymona Woynowskiego było 16:9. Na przerwę Stal schodziła prowadząc 17:10, a ostatnią bramkę pierwszej połowy zdobył Michał Chodara.

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu karnego podyktowanego za faul na Rafale Glińskim, a na bramkę zamienił go Łukasz Janyst (18:10).

W 35. minucie, po bramce z wyskoku Michała Adamuszka Stal prowadziła 21:12. Pięć minut później, po bramce Piotra Swata ze skrzydła goście i tak ulegali 24:16. W 45. minucie, po faulu na Piotrze Krępie podyktowany został rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Janyst i było 28:18.

Pięć minut później, po faulu na Adamie Pacześnym sędziowie orzekli rzut karny dla gości z Piotrkowa (przy okazji wyrzucając na ławkę kar Damiana Kotrzewę), który na bramkę zamienił Wojciech Trojanowski i było 29:20.

W 55. minucie, po świetnej kontrze wykończonej przez Damiana Kostrzewę było 31:25. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:29,, a ostatnią bramkę w niezwykle spektakularny sposób zdobył Damian Kostrzewa z okolic dziesiątego metra.

PGE Stal Mielec - MKS Piotrkowianin 34:29 (17:10)

Stal: Kryński, Lipka – Wilk 3, Krępa, Janyst 8, Krieger, Sobut 2, Szpera 5, Adamuszek 2, Dżono 1, Pribanić 5, Gliński 5, Chodara 1 i Kostrzewa 2.

Piotrkowianin: Pietruszka, Ner, Procho – Mróz 2, Daćko 4, Tórz 4, Woynowski 3, Stołowski 2, Trojanowski 7, Różański, Swat 3, Pożarek i Pacześny 4.

Źródło: SPR Stal Mielec