Cenne zwycięstwo KPR-u w Elblągu
16.02.2013 19:33 Źródło: Inf. własna / portel.pl

Start Elbląg w meczu 19. kolejki PGNiG Superligi piłkarek ręcznych przegrał na własnym parkiecie z KPR-em Jelenia Góra 25:29. Dla podopiecznych Justyny Steliny oznacza to spadek poza czołową ósemkę. Dzięki dwóm punktom do strefy playoff awansowała ekipa KPR-u.

Dołącz do nas na Facebooku!

Rywalizacja pomiędzy Startem Elbląg, a KPR Jelenia Góra była bardzo istotna dla układu tabeli. Obie drużyny nie mają jeszcze zagwarantowanego miejsca w czołowej ósemce, dlatego tak bardzo potrzebowały punktów. Bardziej zdeterminowane okazały się przyjezdne, które dzięki wygranej nad elblążankami z ósmego miejsca awansowały na pozycję szóstą, Start natomiast spadł na pozycję dziewiątą.

Mecz od początku układał się pod dyktando jeleniogórzanek, które po 10 minutach gry prowadziły już 7:1. Elblążankom dosłownie nic nie wychodziło, począwszy od obrony, poprzez dokładne podania, a na rzutach kończąc. Nawet dwa rzuty karne podyktowane przez sędziów nie zostały zamienione na bramki. W ekipie przyjezdnych rewelacyjne zawody rozgrywała Martyna Kozłowska, która co rusz doskonale interweniowała w bramce. Po kwadransie gry było 10:3 dla przyjezdnych i nic nie wskazywało na to, że gospodynie są jeszcze w stanie odwrócić losy tego meczu. Jeleniogórzanki do końca pierwszej połowy kontrolowały wynik, a ich przewaga wahała się w granicach 6-8 bramek. Nadzieje na polepszenie sytuacji na parkiecie dała Ewelina Kędzierska, która zastąpiła między słupkami Jekaterinę Dżukiewą. Dobra postawa bramkarki nie przełożyła się jednak na grę pozostałych zawodniczek z drużyny, które albo nie mogły się wstrzelić w okienko albo popełniały błędy przy podaniach. Po pierwszej połowie Start przegrywał 8:15.

Przerwa podziałała mobilizująco na podopieczne Justyny Steliny, które w ciągu sześciu minut gry zdołały zdobyć pięć goli, tracąc w tym czasie tylko dwa. Elblążanki zastosowały indywidualne krycie na dwóch jeleniogórzankach, przez co przyjezdne nie były już tak skuteczne jak w pierwszej połowie. W 42. minucie spotkania, po bramce Agnieszki Wolskiej, Start przegrywał już tylko 16:18. Od 48. do 52. minuty gra toczyła się punkt za punkt, nadal jednak przyjezdne utrzymywały 3-4 braki przewagi. W końcówce na boisku zrobiło się bardzo nerwowo, zwłaszcza dla podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak. Gdy w 57. minucie elblążanki zdobyły bramkę kontaktową (24:25), trenerka KPR poprosiła o czas. Po wznowieniu gry więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które niemalże do końca meczu grały w przewadze. Zawodniczki z Jeleniej Góry zdobyły trzy bramki pod rząd i ostatecznie wygrały 29:25.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 25:29 (8:15)

Start: Dzhukeva, Kędzierska, Kordunowska – Wolska 7, Szymańska 5, Matouskova 5, Cekała 3, Białoszewska 2, Jałoszewska 2, Jędrzejczyk 1, Pesel, Janaczek, Karwecka, Konefał, Klonowska, Woronko.

KPR: Kozłowska, Szalek – Załoga 12, Mączka 7, Buklarewicz 4, Fursewicz 1, Galińska 1, Skalska 1, Żakowska 1, Figiel 1, Skoczyńska 1, Michalak, Wiertelak, Rupp.

źródło: portel.pl