Belka - przyjaciel recznej
PGNiG Superliga (K)
A A A
Dla kogo brązowe medale? - ostatni mecz Superligi kobiet
17.05.2013 07:48 Źródło: inf. własna
komentarzy 1

W PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych znamy już niemal wszystkie rozstrzygnięcia. Piąty mecz zadecyduje o brązowych medalach. Rywalizacji Vistalu Łączpolu i AZS Politechniki towarzyszą wielkie emocje. Wszystkie mecze są bardzo zacięte. Ostatni zakończył się dogrywką. Trzecie miejsce zajmie drużyna która wygra w sobotę.

 

Fragment oficjalnego plakatu zapraszającego na decydujący meczu o brązowy medal MP (Fot. mat. prasowe)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!


Vistal Łączpol Gdynia – AZS Politechnika Koszalin 18.05, g. 17:00


Drużyny znają się doskonale i mimo że w sezonie regularnym Vistal wygrywał zdecydowanie to w playoff Akademiczki postawiły się zdecydowanie mocniej. Dobrą informacją dla Jensa Steffensena jest powrót do gry Aleksandry Zych.

 

Leworęczna rozgrywająca nie mogła wziąć udziału w pierwszych meczach, zagrała w Koszalinie, ale przerwa w treningach była widoczna. Duński szkoleniowiec już nie raz zaskakiwał nieszablonowymi zagraniami. Tajemnicą pozostaje, czy na decydujące starcie Steffensen przygotował jakąś zagrywkę, która pozwoli jego podopiecznym zaskoczyć rywala.

 

Politechnika marzy o trzecim miejscu. Akademiczki jeszcze nigdy w historii klubu nie mogły się cieszyć podczas dekoracji na podium MP. Drużyna trenrrskiego duetu Waldemara Szafulskiego i Joanny Dworaczyk wygrała z Vistalem w playoff wszystkie sobotnie mecze. Jeśli uda się utrzymać taką prawidłowość to z brązowych medali cieszyć będą się koszalinianki.

 

Jednak każdy mecz ma własną historię. W drużynie nadal w niepełnej dyspozycji są Marta Dąbrowska, Monika Odrowska, czy Sylwia Matuszczyk. Na pewno trenerzy nie będą mogli skorzystać z usług Tatiany Bileni, która w Koszalinie zaciskała pięści siedząc na trybunach.

 

Do Gdyni przyjedzie autokar z biało-zielonymi kibicami Akademiczek, którzy już podczas pierwszych meczów pokazali, że potrafią sprawić, że Politechnika poczuje się jak w domu.

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
1
brąz jak złoto...
z Globusa | *.pl | 17.05.2013 09:03
3mamy kciuki za Politechnikę - dla niej i jej kibiców zdobycie tego medalu będzie prawdziwym Świętem !!!
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens