Druga porażka Niebieskich - KPR wywozi dwa punkty!
15.09.2012 17:39 Źródło: inf. wasna

Chorzowski Ruch rozpoczął rozgrywki nie najlepiej. Po ubiegłotygodniowej porażce z SPR-em Lublin, co było do przewidzenia, w drugiej kolejce uległ KPR-wi Jelenia Góra 29:27, co już było przykrą niespodzianką. Oba zespoły zagrały słabo, popełniając mnóstwo błędów i tę konkurencję wygrały gospodynie.

Ruch niespodziewanie przegrał z KPR (Fot. ruch-chorzow.pl)
Dołącz do nas na Facebooku!

Generalnie pierwsza połowa, to poziom drugiej ligi, druga - pierwszej. Elementów gry na poziomie Superligi było niewiele. Przed chorzowiankami kolejne trudne mecze, co sprawia, że ich sympatycy mają nietęgie miny.

W piątej minucie jeleniogórzanki prowadziły 3:1 (Galińska, Wiertelak i Załoga), w ósmej – 5:2 i o czas poprosił Janusz Szymczyk. Jego rady nie dotarły do podopiecznych, gdyż cztery minuty później przegrywały 5:8.

Do 25 minuty przyjezdne prowadziły różnicą od jednej do trzech bramek. Ale Ruch zdołał te straty odrobić. W 25 minucie grając w czwórkę w polu po bramce Lanuszny z karnego (wcześniej siódemki przerzuciły Grzyb i Jasinowska) doprowadził do remisu i było po 12. Ostatnie słowo należało jednak do Jeleniej Góry, a bramkę dającą zwycięstwo w pierwszej odsłonie zdobyła Załoga.

Po wznowieniu gry Kinga Grzyb wyrównała na 14:14, ale co z tego, skoro w 34 minucie KPR prowadził 18:15, a trzy minuty później 20:17. Niebieskie próbowały się jednak pozbierać i w pewnym sensie im się to udało.

W 46 minucie Pieniowska wyrównała na 22:22, a chwilę potem Migał zdobyła 23 bramkę i było to jedyne prowadzenie Ruchu w tym meczu. Jedyne, gdyż podopieczne Janusza Szymczyka na długo przed szóstym grudnia zabawiły się w św. Mikołaja, popełniając serię błędów i prezentując piłki przyjezdnym. Te z prezentów skorzystały i ponownie wypracowały sobie przewagę, której już nie roztrwoniły. Wynik meczu w 57 minucie ustaliła Buklarewicz.

Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 27:29 (13:14)

Ruch: Wąż, Karwat – Lanuszny 9, Pieniowska 5, Jasinowska 4, Grzyb 3, Migała 3, Pekun 2, Rzeszutek 1, Kępa, Sucheta.

KPR: Szalek, Kozłowska – Załoga 11, Buklarewicz 5, Wiertelak 4, Fursewicz 3, Galińska 3, Żakowska 1, Michalak 1, Skalska 1, Rupp, Kubicka, Karwacka, Łukasik.