Belka - przyjaciel recznej
PGNiG Superliga (K)
A A A
Koniec pewnej epoki w Zagłębiu - Semena powiedziała "pas"! (wideo)
24.05.2018 16:35 Źródło: inf. własna/MKS Zagłębie Lubin
komentarzy 0

Karolina Semeniuk to jeden z największych symboli MKS-u Zagłębia Lubin. Silna fizycznie i osobowościowo środkowa "Miedziowych" powiedziała "pas" po 15-stu latach nieprzerwanej gry w Lubinie. Choć do końca nie zdradza swoich planów, to jedno jest pewne, że trenerce Bożenie Karkut trudno będzie znaleźć podobną liderkę na boisku i poza nim. "Semena" zdobyła z Zagłębiem wiele medali mistrzostw Polski, w tym jeden złoty medal w 2011 roku.
 

Karolina Semeniuk w meczu z Argentyną podczas MŚ 2013 (Fot. archiwum / W.Szubartowski)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Karolina Semeniuk jest wychowanką Pogoni Żory. Przyszła początkowo do Zagłębia na jeden sezon. Została w nim na całą sportową karierę. Na 15 lat.

- Przychodząc do Lubina nigdy nie spodziewałam się, że spędzę tu aż 15 sezonów sportowych pod skrzydłami trenerki Bożeny Karkut, kóra postawiła na mnie choć byłam małym nieopierzonym kurczakiem. Nie spodziewałam się w mojej karierze aż tylu pięknych emocji, tylu pięknych momentów. Bardzo się cieszę, że kończę karierę właśnie w Zagłębiu, bo to przecież trudny moment dla każdego zawodnika, który musi zacząć nowe życie i powiedzieć zawodniczemu sportowi "dość".

Środkowa rozgrywająca wypowiada się o lubińskim klubie w samych superlatywach.

- Ten klub dał mi bardzo wiele. Dużo mnie nauczył. Zagłębie Lubin to klub na wysokim organizacyjnie i sportowo poziomie. Prezes MKS-u Witold Kulesza na co dzień super organizuje klub. Dba o nasze drużyny, a wiem jak w niektórych klubach wygląda sytuacja z finansami zarówno w kraju jak i za granicą. Z tego też powodu nie zmieniłam barw klubowych, bo tu mamy zagwarantowane super warunki. Zawodniczkom pozostaje tylko grać, dobrze grać i wygrywać.

Przychodząc do Lubina nigdy nie spodziewałam się, że spędzę tu aż 15 sezonów sportowych pod skrzydłami trenerki Bożeny Karkut, która postawiła na mnie choć byłam małym nieopierzonym kurczakiem.
Karolina Semeniuk, MKS Zagłębie Lubin
Liderka "Miedziowych" liczyła w tym roku na złoto na zakończenie kariery. Zagłębie zdobyło srebro, bo rewelacyjny sezon rozegrały szczypiornistki odwiecznego rywala - MKS-u Perła Lublin, z którym Karolina Semeniuk i jej koleżanki zawsze toczą ciężkie boje.

- Zawsze miałam przed sobą ambitne cele i grać o najwyższe laury, złote medale. chciałam zakończyć karierę ze złotym medalem. Niestety nie udało się.

"Semena" przyznała, że jedynym niedosytem w ciągu 15-stu lat zawodowego grania było zbyt mało powołań do kadry Polski. Zawodniczka liczyła na więcej.

- Bardzo bym chciała podziękować Bożenie Karkut, która kiedyś postawiła na mnie, kiedy byłam jeszcze nieopierzonym kurczakiem. Zaufała mi, ciągnęła za uszy do góry. Tak jak w przypadku reprezentacji. Prezes Kulesza i trenerka Karkut często interweniowali w mojej sprawie jeśli chodzi o kadrę Polski. Wielokrotnie byłam w niej pomijana, a nie mogliśmy się z tym sportowo pogodzić. Nie byłam powoływana na kadrę, a na nią zasługiwałam i dość późno zaczęłam w niej grać, ale udało mi się pojechać na MŚ i zdobyć historyczne czwarte miejsce.

Było to w 2013 roku w Serbii, gdzie Polki sensacyjnie dotarły do fazy medalowej po drodze eliminując takie potęgi jak Rumunię czy Francję. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi "Semenę" na środku rozegrania w lubińskim MKS-ie.

- Nie wiem jeszcze kto to będzie, ale czeka tę osobę trudne zadanie. Dużo pracy, bo to ciężka pozycja i bardzo odpowiedzialna, kiedy do tego gra się zarówno w ofensywie i defensywie. Trzeba mieć cały czas świeży umysł i cały czas myśleć kreatywnie.

 

Najwięcej podziękowań padło w stronę trenerki Zagłębia Bożeny Karkut, która przez 15 lat mocno ufała swojej liderce lubińskiego zespołu.

- Znamy się z trenerką bardzo długo. Codziennie widywałyśmy się na treningach, na meczach. Nasze relacje były bardzo dobre. Znamy się z trenerką Bożeną Karkut znakomicie. 15 lat to ogrom czasu, można się sprawdzić w niejednej sytuacji - kończy ze wzruszeniem Karolina Semeniuk.

 

[wideo] TV Regionalna: zobacz ostatni wywiad z Karoliną Semeniuk jako zawodniczką Zagłębia

 

 

Współpraca Łukasz Lemanik/MKS Zagłębie Lubin

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens