Pierwsze zwycięstwo KSS-u Kielce, Politechnika bez punktu
15.09.2012 18:37 Źródło: Inf. własna/e-vive.pl

Fatalnie rozpoczął się nowy sezon PGNiG Superligi kobiet dla Politechniki Koszalin. Po dwóch kolejkach podopieczne Waldemara Szafulskiego zajmują ostatnią pozycję w tabeli. W drugim meczu Akademiczki uległy w Kielcach miejscowemu KSS 33:28.

Dołącz do nas na Facebooku!

Pierwsze minuty to popis obu bramkarek. Saloma Szywierska i Marta Wawrzynkowska już na początku spotkania potwierdziły, że znają się na swoim fachu. Zawodniczka KSS-u tylko w ciągu pierwszych czterech minut wygrała trzy pojedynki sam na sam z zawodniczkami AZS-u. Po kontrze skutecznie wykończonej przez Marzenę Paszowską w siódmej minucie KSS prowadził 3:1.  Akademiczki mimo, że w ataku seryjnie marnowały stuprocentowe sytuacje już cztery minuty później doprowadziły do remisu 4:4.  W 13. minucie Monika Odrowska wyprowadziła zespół gości na pierwsze prowadzenie - 6:5.

Przez kolejne minuty na parkiecie hali przy ulicy Krakowskiej trwała zacięta walka. Jeszcze w 21. minucie był remis 10:10. Kolejne 180 sekund to jednak popis zespołu trenera Ryszarda Szafulskiego. Po bramce Joanny Dworaczyk i dwóch trafieniach Tatiany Bilenii akademiczki prowadziły już 13:10. Teraz trzy bramki z rzędu zdobyły z kolei kielczanki. Do dwóch bramek Katarzyny Grabarczyk, jedną dołożyła Paulina Piechnik i w 25. minucie był remis 13:13. Zespół z Koszalina nie dawał jednak za wygraną.

Już minutę później po kolejnej bramce Bilenii Politechnika prowadziła 15:13.  Ostatnie cztery minuty pierwszej połowy to już koncert kielczanek. Świetnie broniła Marta Wawrzynkowska, a jej koleżanki skutecznie kontrowały. KSS zdobył w tym czasie cztery bramki. Bramkarkę z Koszalina pokonały Paulina Piechnik, Kamila Skrzyniarz i dwukrotnie Katarzyna Grabarczyk, przy czym druga bramkę skrzydłowa KSS-u zdobyła w ostatniej sekundzie tej części gry. Po 30 minutach kielczanki prowadziły 17:15.

Druga połowę świetnie tego dnia dysponowana Paulina Piechnik rozpoczęła od zdobycia dwóch bramek, powiększając prowadzenie do czterech bramek - 19:15. Akademiczki za wszelka cenę starały się odrobić straty.  Dzięki celnym rzutom Joanny Dworaczyk (najlepsza zawodniczka zespołu gości) i Sylwii Matuszczyk w 48. minucie przewaga KSS-u zmalała do dwóch bramek - 26:24.

To było wszystko na co pozwoliły rywalkom kielczanki. Kamila Skrzyniarz, Katarzyna Grabarczyk i Paulina Piechnik rozmontowały obronę rywalek. Na trzy minut przed końcem po bramce Piechnik podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego prowadziły już 32:26 i losy meczu zostały rozstrzygnięte. Ostatecznie KSS Kielce pokonał AZS Politechnikę Koszalińską 33:28 (17:15).

KSS Kielce - AZS Politechnika Koszalin 33:28 (17:15)

KSS: Wawrzynkowska, Staś - Grabarczyk 7, Syncerz 3, Grzesik, Lalewicz, Piechnik 8, Młynarczyk, Paszowska 5, Drabik 5, Skowrońska, Skrzyniarz 5, Nowak, Olszowa, Woźniak

Politechnika: Szywierska, Morawiec - Dworaczyk 7, Matuszczyk 5, Bilenia 4, Kobyłecka 4, Chmiel 3, Odrowska 3, Dąbrowska 1, Koprowska 1, Gajdzis, Muchocka, Nowicka