Sambor przegrał z KPR - jeleniogórzanki na szóstym miejscu
16.03.2013 18:10 Źródło: inf. własna / jelenia.pl

W meczu 22. kolejki PGNiG Superligi piłkarek ręcznych KPR Jelenia Góra pokonał ostatnią drużynę w tabeli, tczewski Sambor 28:23. Dzięki dwóm punktom podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak 'przeskoczyły' KSS i playoff rozpoczną z szóstej pozycji, czyli zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

KPR wygrał z Samborem (Fot. fotogulbin.pl)
Dołącz do nas na Facebooku!

Spotkanie z Tczewem był najsłabszym widowiskiem w tym sezonie. Od początku do końca dominowała tylko jedna drużyna. Jeleniogórzanki rozpoczęły mecz nieśmiało. Pierwszą kontrę KPR-u popsuła Małgorzata Buklarewicz. Po trzech minutach było 2:2, po pięciu 3:3. Remis utrzymywał się tylko do siódmej minuty. Chwilę później KPR wyszedł na prowadzenie 5:4 i do końca spotkania nie dał się już „wyprzedzić”.

Ze skrzydła pięć razy bramki zdobywała Joanna Załoga. Tczewianki popełniały bardzo dużo błędów, czasem „juniorskich”, takich jak błędy kroków czy nieutrzymanie piłki w rękach. Przez pięć minut nie mogły zdobyć gola i w siedemnastej minucie przewaga podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak sięgnęła pięciu bramek 11:6. Chwilę później różnica wzrosła już do ośmiu 14:6.

Justyna Belter próbowała wziąć na siebie cały ciężar gry, ale bez wsparcia kołowej i skrzydeł na niewiele mogła sobie pozwolić. Na sześć minut przed przerwą KPR osiągnął największą dziś przewagę 17:7. Gdyby nie świetnie dysponowana Aneta Skonieczna, wynik mógłby być zdecydowanie wyższy. Bramkarka Sambora „wyłapała” sporo piłek z kontry.

Drugą odsłonę spotkania przyjezdne rozpoczęły bardzo aktywnie. Na niewiele jednak pozwoliły im zawodniczki KPR-u, które szybko zdobywały bramki z drugiej linii. Skuteczne w tym okresie gry były zwłaszcza Buklarewicz i Galińska. W czterdziestej minucie przewaga jeleniogórzanek wynosiła 22:14.

Piłkarki Sambora nie mogły znaleźć „recepty” na rozpędzone gospodynie. Trenerka gospodyń dała szansę zawodniczkom rezerwowym: Lidii Żakowskiej i Aleksandrze Uzar. Z dobrej strony pokazała się zwłaszcza ta pierwsza, której piłki z dziesiątego metra trzykrotnie znalazły drogę do bramki.

KPR trzymał dystans ośmiu bramek. W pięćdziesiątej minucie Aussie Sambor zbliżył się na sześć trafień (25:19), różnica mogła być jeszcze mniejsza, gdyby nie to, że piłki po rzutach gości kończyły się trafieniem w słupek. Pod sam koniec na boisku pojawiły się także Martyna Rupp, Estera Rykaczewska. Żadnej z nich jednak nie udało się trafić do bramki.

Ostatecznie KPR wygrał 28:23 i po rundzie zasadniczej zajął szóste miejsce. Teraz w play-offach zespół z Jeleniej Góry zagra z Zagłębiem Lubin.

KPR Jelenia Góra - Aussie Sambor Tczew 28:23 (17:10)

KPR: Szalek, Kozłowska – Załoga 9, Buklarewicz 6, Galińska 5, A. Mączka 3, Żakowska 3, Fursewicz 2, Figiel 1, Uzar, Rupp, Rykaczewska, Skalska, Wiertelak

Sambor: Skonieczna – Belter 8, Lipska 4, Tomczyk 3, Krajewska 3, Dominik 2, Skonieczna 2, Szott 2, Stanulewicz 1, Gelińska

źródło: jelenia.pl