Sensacja w Lubinie, Zagłębie remisuje z KSS Kielce
08.09.2012 19:10 Źródło: Inf. własna / miedziowe.pl

Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Na własnym parkiecie wicemistrzynie Polski tylko zremisowały z KSS-em Kielce 25:25. Już za tydzień lubinianki czeka bardzo trudny mecz z SPR-em Lublin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Miejscowe mecz rozpoczęły fatalnie. Już w 5. minucie o czas musiała prosić Bożena Karkut przy wyniku 4:0 dla kielczanek. Zagłębie poprawiło grę w obronie i skrupulatnie odrabiało straty. W 13 min. na 5:5 rzuciła Piekarz. Gdy przyjezdne prowadziły 6:5, klasę w bramce MKS-u pokazała Monika Maliczkiewicz. Najpierw obroniła rzut karny, a po chwili również dobitkę zawodniczki z Kielc. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka. W ostatnich minutach Zagłębie musiało sobie radzić w podwójnym osłabieniu. Ostatecznie Sabina Kobzar dała Miedziowym jednobramkową przewagę do szatni.

Po przerwie długo żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać wyraźnej przewagi. Zrobiło to Zagłębie dopiero w 43 min., gdy po trafieniu Anny Pałgan z karnego zrobiło się 20:17. Wydawało się, że Zagłębie wkracza na właściwe tory i już do końca będzie dyktowało warunki na parkiecie. Nic z tych rzeczy. Sześc minut później to KSS prowadził 21:20.

Obie drużyny o wygraną walczyły do ostatnich sekund. Na niecałą minutę do końca spotkania Kaja Załęczna trafiła na 25:25 i na 38 sekund przed końcem o czas poprosił trener gości. Żadna z drużyn nie zdobyła już bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

- Jest niedosyt, bo ten mecz od początku źle zaczęliśmy. W drugiej połowie odskoczyliśmy na 3 bramki, a mogliśmy odjechać na siedem. Niestety, tego nie zrobiliśmy i były nerwy do końca. Ta drużyna potrzebuje czasu
- podsumowała trener Bożena Karkut.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KSS Kielce 25:25 (13:12)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz - Pałgan 5, Byzdra 4, Kobzar 4, Jelić 3, Jochymek 3, Załęczna 3, Bader 2, Piekarz 1, Paluch
KSS: Wawrzynkowska, Staś - Drabik 6, Piechnik 5, Skrzyniarz 4, Lalewicz 3, Syncerz 3, Grabarczyk 2, Paszowska 2,  Młynarczyk

1
Wynik
kibic | *.pl | 09.09.2012 14:32
Pani Karkut twierdzi, że mogło być siódemką dla jej zespołu, ale nie pamięta, że kielczanki przestrzeliły dwa karne i chyba z osiem sytuacji 100-procentowych - to ja się pytam siedmioma ale dla kogo?