Sensacja w PGNiG Superlidze: Piotrcovia wygrała z Zagłębiem!
15.02.2013 18:38 Źródło: inf. własna
komentarzy 9

W meczu otwierającym 19. kolejkę PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała Zagłębie Lubin 30:25. Ekipa Henryka Rozmiarka gra coraz lepiej, ale zwycięstwo drużyny walczącej o wyjście ze strefy spadkowej z wicemistrzem Polski to prawdziwa sensacja.

Piotrcovia sprawiła największą niespodziankę w 19. kolejce (fot. Archiwum / K.Gulbinowicz)
Dołącz do nas na Facebooku!

Każda zwycięska seria kiedyś musi być przerwana! Piotrcovia od sześciu lat na ligowych parkietach nie mogła pokonać Zagłębia Lubin. Sensacja stała się faktem 15 lutego 2013 roku w piotrkowskiej hali Relaks. Piotrcovia wygrała 30 do 25, od początku prowadząc w spotkaniu.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że Piotrkowianki zagrają dobrze w obronie. Pełna koncentracja i świetna dyspozycja bramkarki Justyny Jurkowskiej były kluczem do budowania przewagi. Jurkowska grała znakomicie, w przeciwieństwie do Moniki Maliczkiewicz i Natalii Tsvirko.

Po spotkaniu trenerka Zagłębia Bożena Karkut wskazała swoje bramkarki jako jeden ze słabych punktów zespołu w meczu w Piotrkowie. Zawodniczkom Zagłębia grającym "w polu" też nie wychodziło. Na trzy rzuty karne w pierwszej części, Zagłębie tylko jeden zamieniło na bramkę. Przyjezdne nie potrafiły także wykorzystać gry w przewadze.

Druga część meczu rozpoczęła się od koncertowej gry Joanny Wagi, która każdą akcję rzutową zamieniała na bramkę. - Trudno mi uwierzyć w to co się działo - powiedziała po meczu najskuteczniejsza zawodniczka Piotrcovii. Trener Karkut poprosiła o czas w 37 minucie i zmieniła się obrona Zagłębia.

Wagę indywidualnie kryła Kaja Załęczna, znacznie ograniczając  możliwości gry piotrkowskiej rozgrywającej. Przez kilka minut także Agata Wypych dostała indywidualne krycie. Jednak inne zawodniczki z boiska radziły sobie z obroną przyjezdnych i strategia obronna Zagłębia, nie sprawdziła się. Piotrcovia utrzymała przewagę do końca, ku radości piotrkowskiej publiczności.

Po meczu, jedna z bohaterek spotkania, bramkarka Justyna Jurkowska powiedziała, że grę Piotrcovii, która wygrywa czwarty z rzędu mecz, zmienił trener Henryk Rozmiarek.

- I nie chodzi tu o trening, czy specjalne strategie - wyjaśniła Jurkowska -  Po prostu szkoleniowiec wprowadził w zespole atmosferę, dzięki której zawodniczki rozluźniły się psychicznie.

Widać to na boisku. Piotrcovia trenera Rozmiarka to zespół, któremu wychodzą akcje, piłka "trzyma się" zawodniczek.

Piotrkowianki mają jeszcze teoretyczne szanse na wejście do ósemki. Będzie to jednak bardzo trudne, bo najbliższe spotkanie to mecz z mistrzem Polski SPR-em w Lublinie. Później w Piotrkowie z KPR-em Jelenia Góra i na koniec rundy mecz w Szczecinie z Pogonią, okazja by zrewanżować się za, przegrany w fatalnym stylu, mecz w Piotrkowie.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:25 (15:10)

Piotrcovia: Jurkowska - Waga 11, Szafnicka 5, Wypych 4, Krzysztoszek 3, Mielczewska 3, Rol 3, Sadowska 1, Kopertowska, Sobińska

Zagłebie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Pałgan 6, Załeczna 5, Jelić 4, Semeniuk-Olchawa 4, Paluch 2, Pielesz 2, Jochymek 1, Piekarz 1

Przebieg meczu: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 8:4, 9:4, 9:5, 10:5, 11:5, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8, 13:8, 13:9, 14:9, 14:10, 15:10; druga połowa: 16:10, 16:11, 17:11, 17:12, 18:12, 19:12, 19:13, 19:14, 20:14, 21:14, 21:15, 22:15, 22:16, 23:16, 23:17, 24:17, 24:18, 25:18, 25:19, 25:20, 26:20, 26:21, 26:22, 27:22, 28:22, 29:22, 29:23, 29:24, 30:24, 30:25.

(jast)

oceń + 4 (4 głosów)

9
truso fan | *.pl | 15.02.2013 19:08
świat się kończy, asteroidy spadają, Piotrcovia wygrywa z Zagłębiem. Koniec świata!
PIOTRCOVIA
tomasz389 | *.pl | 15.02.2013 20:53
racjia koniec świata
Nie , to nie koniec świata
nowy | *.pl | 15.02.2013 22:59
To ogólnopolski spisek przeciw trenerce, w ktory sa zamieszani wszyscy - poczynając od Ludzi z ZPRP, sędziów, komentatorów TV, kibicow. Ostanio trenerka podejrzewa nawet swojego prezesa o własnych zawodniczkach nie wspominajac. Cóz taka sobie fobia!!!
Pani Bozenko-trenerko!
z-czka | *.pl | 16.02.2013 05:52
Czas kończyć i wstydu oszczędzić. Prosimy.
wtf?
Wielbuond | *.pl | 16.02.2013 10:23
co Wy *** jaki spisek? a od zawodniczek i trenerki to 3 h**e w bok!! ciekawe czy macie na tyle jaj by powiedzieć to zainteresowanym w twarz! Dziewczyny my w Was wierzymy...dumni po zwycięstwie a wierni po porażce.
hehe
vjg | *.pl | 16.02.2013 11:11
Podpis pod zdjęciem: "Piotrcovia sprawiła największą niespodziankę swoim kibicom" A to są kibice zaprzyjaźnionego KPR Jelenia Góra ;-)
Ty sie dromader nie podniecaj..
Nowy | *.pl | 16.02.2013 17:22
To twoja idolka - Bozenka- zawsze o spiskach opowiada. jej fobie sa powszechnie znane. I jej czas, podobnie jak meskiego odpowiednika z Kielc, juz mija.
@ Nowy
Wielbuond | *.pl | 16.02.2013 21:22
hehe nawet nie wiesz jak takie wpisy nas wszystkich mobilizują...dziewczyny i Panią Trener na parkiecie a mnie na trybunie:)...a ksywę mam WIELBUOND...chyba nie jest ciężko qfra przekleić:)
Bert | *.pl | 18.02.2013 18:45
Wielbuond - typowałeś na innym portalu, że SPR przegra w Koszalinie. Tymczasem lublinianki wygrały bezproblemowo, a Twoje Zagłębie popłynęło w Piotrkowie. Zamiast walki o pierwsze miejsce przed fazą play-off wiele wskazuje na to, że drużyna Bożenki zajmie dopiero 3 miejsce na zakończenie rundy zasadniczej.