Handballowe zeszyty - apsek
PGNiG Superliga (K)
A A A
TVP z piłką ręczną - Puchar Polski, mecze kadry i żeńska Superliga
25.05.2017 14:13 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Telewizja Polska kupiła od Związku Piłki Ręcznej w Polsce prawa do transmisji meczów. TVP będzie pokazywać mecze towarzyskie i eliminacyjne reprezentacji Polski kobiet i reprezentacji Polski mężczyzn, finałowe spotkania PGNiG Pucharu Polski kobiet i PGNiG Pucharu Polski mężczyzn oraz rozgrywki PGNiG Superligi kobiet. Umowa obowiązywać będzie do końca 2020 roku.
 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


- Umowa ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce wpisuje się w strategię Telewizji Polskiej.  Chcemy transmitować mecze polskich drużyn narodowych, zarówno w największych imprezach, jak i w meczach eliminacyjnych oraz towarzyskich. To nasza misja, by pokazać ich rywalizację i wielkie sukcesy - powiedział Jacek Kurski, prezes Zarządu TVP SA.

 

- Chcemy być obecni tam, gdzie polscy sportowcy z orzełkiem na piersi stają na podium i kiedy jest grany Mazurek Dąbrowskiego. Właśnie takich chwil życzę jak najwięcej Związkowi, a przede wszystkim kibicom, którzy za pośrednictwem Telewizji Polskiej będą mogli śledzić rywalizację naszych drużyn narodowych - zakończył szef Telewizji Publicznej.

 

Właśnie takich chwil życzę jak najwięcej Związkowi, a przede wszystkim kibicom, którzy za pośrednictwem Telewizji Polskiej będą mogli śledzić rywalizację naszych drużyn narodowych
Jacek Kurski, prezes TVP
Z podpisanej umpwy zadowolony jest także prezes ZPPR.

- Dziękuję Telewizji Polskiej za tę decyzję. Piłka ręczna będzie teraz obecna na antenie TVP w niezwykle szerokim zakresie. To z całą pewnością przyczyni się do dalszej popularyzacji tej dyscypliny sportu w Polsce, na czym nam wszystkim - całej Rodzinie piłki ręcznej - zależy szczególnie - powiedział Andrzej Kraśnicki.

 

- Handball to sport niezwykle emocjonujący i waleczny, o czym wielokrotnie przekonaliśmy się oglądając mecze z udziałem reprezentacji Polski. Wierzę, że występy naszych drużyn w nadchodzących latach, zarówno na poziomie reprezentacyjnym jak i klubowym, dostarczą wszystkim widzom, wszystkim kibicom, niezapomnianych wrażeń i emocji - podkreślił prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Telewizja Polska już w poprzednim tygodniu transmitowała istotne dla piłki ręcznej wydarzenia krajowe. Na antenie TVP Sport pokazane zostały decydujące mecze Superligi kobiet , a także finałowe mecze o PGNiG Puchar Polski kobiet i mężczyzn.

W czerwcu TVP pokaże decydujące spotkania w eliminacjach mistrzostw Europy mężczyzn (14 czerwca mecz Serbia–Polska, 18 czerwca mecz Polska–Rumunia) oraz dwumecz Polska – Rosja w eliminacjach mistrzostw świata kobiet (9 i 15 czerwca).

Prawa zakupione od ZPRP to ważne uzupełnienie pakietu piłki ręcznej już obecnego na antenach Telewizji Polskiej.

TVP posiada licencje do transmisji mistrzostw Europy i świata kobiet i mężczyzn do końca 2018 roku. Te najważniejsze dla piłki ręcznej i kibiców wydarzenia od blisko 10 lat są regularnie pokazywane w Telewizji Polskiej – w TVP2 i TVP Sport.

W tym czasie mężczyźni wywalczyli dwa brązowe medale mistrzostw świata: w 2009 roku w Chorwacji i 2015 w Katarze oraz zajęli czwarte miejsce w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Z kolei kobiety dwukrotnie były tuż za podium mistrzostw świata – w 2013 roku w Serbii i w 2015 w Danii. Za każdym razem transmisje tych emocjonujących spotkań oglądały w TVP miliony widzów.

oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens