Final 4 LM: Vive w wielkim finale - bogacze z PSG pokonani! (wideo)
28.05.2016 17:12 Źródło: inf. własna/EHF/VTK

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce uzyskali historyczny awans do ścisłego fi nałe ERHF Ligi Mistrzów. W półfinale turnieju w Kolonii, po fantastycznym meczu pełnym walki, pokonali faworyta - PSG Handball 28:26.

Vive zmierzyło się w półfinale z PSG (Fot. EHF)

O tym jak będzie wyglądał ten mecz mogła świadczyć jedna z pierwszych scen. Już na początku spotkania koszulkę stracił Michał Jurecki. Trykot naszego zawodnika uległ zniszczeniu po jednym ze starć z obroną Paris Saint Germain.

Spotkanie od początku było bardzo zacięte, a oba zespoły z wielką determinacją walczyły w defensywie. Początkowo, niewielką przewagę osiągnął zespół trenera Zvonimira Serdarusicia, ale kielczanie walczyli na parkiecie z ogromnym sercem. Czego efektem był remis na koniec pierwszej odsłony - 16:16.

Na drugą połowę meczu "żółto-biało-niebiescy" wyszli z niezwykłą determinacją. Paryżanie nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie, szczelnej i ambitnej defensywy mistrzów Polski. Po obronie karnego przez znakomicie dysponowanego bramkarza Sławka Szmala nasz zespół wyszedł na prowadzenie 18:16 w 35 minucie meczu.

Wtedy do głosu doszedł zespół PSG Handball, a szczególnie słynny Thierry Omeyer. Francuz popisał się niewiarygodną podwójhną intwerencją w starciu z Karolem Bieleckim.

[wideo] Omeyer broni dwa rzuty Bieleckiego!

Stawka pojedynku była tak duża, że obie siódemki rzuciły na parkiet wszystkie swoje siły. Rywalom z Paryża udało się jeszcze doprowadzić do remisu, ale to kielecki zespół znakomicie rozegrał zaciętą końcówkę spotkania.

Niezwykle ważne gole zdobywał faulowany fenomenalnym rzutem Manuel Strlek, który był autorem dwóch ostatnich trafień mistrzów Polski. Zwycięstwo zapewniło Vive historyczny awans do finału Final Four Ligi Mistrzów.

[wideo] Fenomenalna bramka Strleka dobiła PSG!

Michał Jurecki (rozgrywający Vive Tauron Kielce): To była walka ciężka przez pełne sześćdziesiąt minut i tak każdy w głowie układał sobie ten mecz. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Raz my byliśmy na prowadzeniu, a raz rywale, ale nigdy tak przewaga nie była tak wysoka, żeby spokojnie rozgrywać mecz. Na szczęście w końcówce udało nam się opanować nerwy i zagrać skutecznie w ataku. Powiem tak, parę lat temu każdy z nas marzył, żeby tu być. Teraz marzyliśmy o tym, żeby zagrać w wielkim finale i na tym nie chcemy poprzestać. Chcemy zrobić kolejny krok.

Sławomir Szmal (bramkarz Vive Tauron Kielce): Po pierwszej połowie widać było siłę fizyczną PSG. Co ważne, wytrzymaliśmy fizycznie pierwszą połowę. Byliśmy świetnie przygotowani do meczu taktycznie. Dochodziliśmy do dobrych sytuacji. W drugiej połowie siły z rywali powoli schodziły. Widać było po Karabaticiu czy Hansenie, że siły na 60 minut ciężko wytrzymać w tym tempie. U nas pełna koncetracja przez całe sześćdziesiąt minut. Tutaj grają cztery najlepsze drużyny w Europie. Kibice oczekują od nas walki na parkiecie. A stać na tym parkiecie i grać w takim meczu to naprawdę niebywałe emocje. Kluczowa była koncetracja walczyliśmy do ostatniej minuty. Graliśmy z głową.

Chcieliśmy być w tym finale. Walczyliśmy z całych sił do końca i jesteśmy tam, gdzie chcieliśmy. Teraz potrzebna nam przerwa i odpoczynek. Potrzebujemy być na 100% gotowi na jutro z zimną głową.
Julen Aginagalde (kołowy Vive Tauron Kielce)
Mateusz Jachlewski (skrzydłowy Vive Tauron Kielce): W drugiej połowie zaczęliśmy agresywniej grać w obronie. Odskoczyliśmy na dwa gole różnicy i mieliśmy okazję, żeby powiększyć prowadzenie, ale niestety się nie udało. Dobrze graliśmy w defensywie i współpracowaliśmy ze Sławkiem Szmalem. Byliśmy świetnie przygotowani do tego meczu taktycznie i fizycznie. Dopiero na dziesięć sekund przed końcem meczu poczuliśmy, że jesteśmy w finale.

Julen Aginagalde (kołowy Vive Tauron Kielce): To była wielka wojna na parkiecie. Paris Saint Germain to super zespół ze znakomitymi zawodnikami. Grają świetnie jako zespół. My jednak wiemy jakie były nasze marzenia. Chcieliśmy być w tym finale. Walczyliśmy z całych sił do końca i jesteśmy tam, gdzie chcieliśmy. Teraz potrzebna nam przerwa i odpoczynek. Potrzebujemy być na 100% gotowi na jutro z zimną głową.