LM: cenna wygrana Vive we Francji - Montpellier pokonane
28.02.2016 19:19 Źródło: inf. własna/VTKielce/EHF

Vive Tauron Kielce wciąż w walce o pierwsze miejsce w grupie B EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Zespół trenera Tałanta Dujszebajewa pokonał na wyjeździe Montpellier HB i umocnił się na trugim miejscu w tabeli. Kielczanie zagrali bardzo dobrze w drugiej połowie, konsekwentnie budując przewagę nad gospodarzami meczu.

Vive Tauron Kielce lepsze od Montpellier (Fot. VTK Media Team)

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry Sławomira Szmala, który kilkukrotnie zatrzymał rzuty zawodników gospodarzy. Od pierwszych minut na prawym skrzydle mogliśmy zobaczyć Pawła Paczkowskiego, który pod nieobecność popularnego „Ippe” wystąpił właśnie na tej pozycji.

Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa powoli budowali swoją przewagę w tym spotkaniu. Dobra i ambitna gra w defensywie pozwoliła naszemu zespołowi na osiągnięcie niewielkiej przewagi. Po kwadransie gry na parkiecie pojawili się zmiennicy, wśród nich Michał Jurecki, Denis Buntić, Manuel Strlek i Ivan Cupić.

Kielczanie w 17-ej minucie meczu prowadzili 11:8. Zespół trenera Patrice Canayera próbował zmienić jednak obraz gry. Po kilku "dziwnych” decyzjach sędziów i trafieniach, gospodarzom udało się nieco zmniejszyć straty. Choć prowadzenie mistrzów Polski nadal nie było zagrożone. Błyskawicznie po kilku dobrych akcjach gospodarzy o czas poprosił trener Talant Dujszebajew. Tuż po przerwie nasz zespół ponownie powiększył swoją przewagę – 14:10 (21 minuta meczu).

W końcówce francuski zespół ponownie zerwał się do odrabiania strat, ale zespołowi trenera Patrice Canayera nie udało się doprowadzić do remisu. Co więcej akcję na powiększenie przewagi mieli jeszcze zawodnicy Vive, ale Michał Jurecki tuż przed syreną trafił w spojenie bramki. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 17:16.

W drugiej połowie nadal utrzymywała się przewaga mistrzów Polski. W bramce świetnie wprowadził się Marin Sego, który zaliczył kilka efektownych interwencji. Zespołowi Montpellier udało się co prawda doprowadzić do remisu, ale to nasza drużyna nadal nadawała ton boiskowym wydarzeniom. Kielczanie wrzucili wyższy bieg i odskoczyli rywalom na pięć goli przewagi (28:23 w 51 minucie meczu).

Gospodarze próbowali jeszcze różnych ustawień w defensywie, aby nawiązać walkę, ale nasz zespół znajdował sposób na sforsowanie obrony Montpellier. Cenne uwagi podczas przerw przekazywał zawodnik trener Talant Dujszebajew. W ataku francuski zespół próbował jeszcze wpuszczać dodatkowego zawodnika w miejsce bramkarza, ale akcje zazwyczaj kończyły się bramką dla… Vive Tauron Kielce. Dwukrotnie do pustej bramki trafił Manuel Strlek.

Do końca meczu drużyna gości utrzymywała spokojne prowadzenie i pokonała na wyjeździe Montpellier 32:27 (17:16). Dzięki tej wygranej kieleckizespół zapewnił sobie drugie miejsce w grupie i zachował szansę na walkę o pierwszą pozycję w ostatniej kolejce fazy grupowej LM.

Montpellier HB - Vive Tauron Kielce 27:32 (16:17)

Montpellier: Gerrard, Bellahcene, Siffert - Anquetil, Simonet 4, Toumi, Dolenec 3, Esteki, Guigou 4, Costa 4, Borges, Kavticnik 1, Villeminot 2, Fabregas 5, Gajić 3

Vive: Sego, Szmal - Jurecki 4, Chrapkowski 1, Kus, Aguinagalde 6, Bielecki 2, Jachlewski 1, Strlek 4, Lijewski 3, Buntić 2, Paczkowski 2, Zorman, Cupić 7

Źródło: Vive Tauron Kielce (vtkielce.pl), EHF (EHFCL.COM)

1
Gry
XYZ | *.pl | 02.03.2016 15:29
Witam! Mam do sprzedaży grę sportową IHF Hanball Challenge - Piłka ręczna. Gra jest po polsku, w wersji na komputer. To świetny prezent dla fanów piłki ręcznej. W grze dostępnych jest wiele drużyn, w tym Reprezentacja Polski i oczywiście Vive. Cena 15 zł + wysyłka. Link do allegro: http://allegro.pl/ihf-handball-challenge
-12-pilka-reczna-i6017460792.html
MP Kalisz 2019
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?