LM:Wisła gorsza od Bjerringbro/Silkeborg - awans się oddalił (wideo)
23.02.2019 12:12 Źródło: inf. własna/Orlen Wisła Płock/EHF

W pierwszym meczu fazy pucharowej VELUX EHF Ligi Mistrzów ORLEN Wisła Płock przegrała przed własną publicznością z Bjerringbro-Silkeborg 22:26. Rewanż za tydzień w Danii.  O awans będzie bardzo ciężko.

Wisła przegrała w pierwszym meczu o awans do 1/8 finału (Fot. SPR Wisła Płock)

Nikt nie miał wątpliwości, że sobotnie starcie w Orlen Arenie to dla Wisły mecz sezonu; rywalizacja z przyjezdnymi z Danii zdefiniuje tegoroczną kampanię wicemistrzów Polski. Jesienią płocczanie zajęli drugie miejsce w grupie D, co w efekcie na ich drodze do najlepszej szesnastki Europy postawiło zwycięzcę grupy C – Bjerringbro-Silkeborg.

Chociażby dlatego trener płocczan, Xavier Sabate, niejako zdejmując presję ze swojego zespołu, mówił przed meczem: „Nie jesteśmy faworytami, ale będziemy walczyć”. Jak mówili, tak robili.

Od pierwszego gwizdka arbitrów na parkiecie oglądaliśmy prawdziwą bitwę. Nikt nie odstawiał ręki, obie ekipy grały bardzo twardo w obronie. Niczego innego nie można było się jednak spodziewać, bowiem pomysł obu drużyn był niemal identyczny: harówka w defensywie i łatwe bramki z kontry. Mimo to, przez pierwsze 30 minut arbitrzy z Węgier jedynie trzy razy wysłali któregoś z zawodników na przymusowy odpoczynek.

Lepiej plan ten zaczęli realizować gospodarze (3:1, 5. min.), ale już po kolejnych pięciu minutach prowadzili goście (3:4). To właśnie Duńczycy nadawali ton rywalizacji. Przez większą część gry znajdowali się na prowadzeniu, lecz nigdy nie osiągnęło ono więcej niż trzy trafienia (12:9).

Z drugiej linii nieźle spisywał się Dan Emil Racotea, kilka piłek znalazło adresata w osobie Renato Sulica i dwie minuty przed przerwą wynik znów wskazywał remis (13:13). Walnie przyczynił się również do tego Adam Borbely, który pojawił się w płockiej bramce, zmieniając Adama Morawskiego. W ciągu ostatnich 120 sekund pierwszej partii obie ekipy dołożyły jeszcze po jednym trafieniu.

Druga połowa wydawała się kopią pierwszej: na początku znów lepiej wyglądali gospodarze i wypracowali sobie dwie bramki zaliczki (16:14). Po dziesięciu minutach karta się odwróciła i górą byli już przyjezdni (18:17). Duńczycy jednak na tym nie poprzestali. Zdobyli sześć bramek z rzędu, wykorzystując serię kar Wisły i odskoczyli gospodarzom (21:17). Płocką siatkę dziurawili na zmianę Nikolaj Oris Nielsen (autor 7 trafień) oraz Sebastian Skube (9 bramek). Nafciarze zaś nie mieli wyraźnego lidera.

Co gorsza wiślakom zaczęło brakować też pomysłu. Płocczanie niemiłosiernie męczyli się w ataku pozycyjnym, rozluźnili nieco szyki w obronie, a Duńczycy zaś spokojnie powiększali swoją przewagę. W apogeum sięgnęła ona sześciu trafień (26:20). Do mety goście dotarli z czterobramkowym zapasem.

[wideo] EHF TV: Wisła - Bjerringbro - zobacz najciekawsze framgenty meczu!

ORLEN Wisła Płock - Bjerringbro-Silkeborg 22:26 (14:14) [wideo - cały mecz]

Wisła: Morawski, Borbely – Daszek 1(1k), Krajewski 4, Racotea 4, Moya, Zdrahala, Obradović, Góralski, Piechowski, Tarabochia 2(1k), Mihić 1, Toledo 3, Sulić 3, Gębala 2, Mlakar 2

BSV: Larsen, Rezar – Pedersen, Thomesen, N. Oris Nielsen 7, M. Oris Nielsen 3, Lassen 1, Hansen 3, Skube 9, Noddesbo 1, Plougstrup, Hundstrup, Thiemer-Jensen, Knudsen 2