Liga Mistrzów
A A A
RNL gospodarzem turnieju o dziką kartę
16.07.2010 17:51 Źródło: inf. własna/EHF
komentarzy 0

Rhein-Neckar Loewen będą gospodarzem turnieju o dziką kartę, która uprawnia do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Decyzję o przyznaniu prawa organizacji turnieju podjęła Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF).

 


Turniej zostanie rozegrany w dniach 3-5 września w Karlsruhe w Hali Europa, a więc tam, gdzie w ostatnim sezonie Lwy rozgrywały mecze grupowe i pucharowe Ligi Mistrzów.

Drużyna, w której wystepują Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk, zmierzy się z hiszpańskim Ademar Leon, duńskim Bjerringbro-Silkeborg i słoweńskim RK Gorenje Velenje. Do fazy grupowej awansuje tylko zwycięzca turnieju.

 

Oczywiście chcemy koniecznie znów zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów, choć wiemy, że każdy uczestnik turnieju w Karlsruhe ma taki sam cel.
Thorsten Storm - menadżer RNL

- Oczywiście chcemy koniecznie znów zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów, choć wiemy, że każdy uczestnik turnieju w Karlsruhe ma taki sam cel. Myślę, że najsilniejszym przeciwnikiem do ogrania będzie Ademar Leon – powiedział menadżer Lwów Thorsten Storm.

Zwycięzca turnieju o dziką kartę trafi do grupy A Ligi Mistrzów, która już jest uważana za grupę śmierci. Co więcej takie zestawienie z THW Kiel, Barceloną, Pivavarną Lasko, Chambery HB i Vive Targami Kielce, jest określane za najsilniejsze w historii rozgrywek EHF CHampions League.

Zobacz w prawej kolumnie terminarz Ligi Mistrzów 2010/11

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens