Challenge Cup (K)
A A A
Zwycięstwo Pogoni na Kanarach - Rocasa jednak z pucharem (wideo)
12.05.2019 15:48 Źródło: inf. własna/Pogoń Baltica
komentarzy 0

SPR Pogoń Szczecin zdołała osłodzić sobie brak zdobycia pucharu Challenge Cup. W rewanżu z Rocasą Gran Canaria pokonały gospodynie 24:23. Duże brawa należały się naszym paniom za postawę w obronie, na czele której stała Marta Wawrzynkowska. Celu nie udało się osiągnąć, ale wynik może budzić uznanie.

 

Pogoń wygrała rewanż na wyjeździe, ale Challenge Cup zgarnęła Rocasa (fot. EHF TV)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Początek spotkania do złudzenia przypominał wydarzenia sprzed 7 dni. Nasze panie częściej traciły piłkę w ataku, a rywalki bardzo szybko biegały do kontr i budowały sobie coraz większą przewagę. Tak jakby już wówczas chciały udowodnić swoją wyższość. Znowu dużo dobrego między słupkami zespołu z Wysp Kanaryjskich poczyniła Silvia Navarro. Tym razem jednak najczęściej naszą bramkę bombardowała Melania Falcon Gonzalez (4 trafienia do przerwy).

Chorwacki szkoleniowiec w okolicy kwadransa zaprosił do siebie swoje podopieczne. Nie skończyło się tylko na słowach, ale i na czynach. W bramce Monikę Pruenster zmieniła Marta Wawrzynkowska. Jak się potem okazało, był to ważny i dobry ruch Nevena Hrupca. Więcej minut przerwy otrzymała również Agata Cebula. Krok po kroku Pogoń niwelowała stratę, która w pewnym momencie wynosiła już 6 bramek. Gdyby nasze panie miały więcej szczęścia, pewnie rezultat po 30 minutach byłby bardziej korzystny (12:15).

Druga część widowiska przyniosła już więcej emocji. Także tych pozytywnych. Nasze panie całkiem zresztą słusznie, nie poddały się do samego końca i zostały za to przynajmniej częściowo nagrodzone. Wynik poszedł bowiem w świat. Świetną robotę wykonywała Wawrzynkowska. Obroniła bardzo wiele piłek, dzięki czemu granatowo-bordowe miały bardzo dużo szans, by poprawić swój stan posiadania. Dokonały tego dość szybko. W 44. minucie bezpańską piłkę przejęła Oktawia Płomińska. Zrobiło się 20:19.

Choć nasze panie musiały sobie radzić jedną mniej, utrzymały koncentrację i dobrą postawę w formacji obronnej. Ciągle jednak nie potrafiły rzucić na remis. Co się odwlecze, to nie uciecze. To powiedzenie idealnie sprawdziło się w meczu z Rocasą. Dwukrotnie do remisu doprowadziła Karolina Kochaniak, a zwycięską bramkę dorzuciła Daria Zawistowska. Ostatecznie gospodyniom zabrakło czasu, by choćby zremisować. Przegrały, ale i tak osiągnęły swój cel.

 

Rocasa Gran Canarai - Pogoń Baltica Szczecin 23:24 (12:15) [wideo - cały mecz]

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens