kadry
A A A
MŚ 2021: Hiszpania faworytem grupy B, ale nie jesteśmy bez szans
07.09.2020 06:34 Źródło: inf. własna/ZPRP/IHF
komentarzy 0

Losowanie finałowych grup Mistrzostw Świata Egipt 2021 wywołało, co zrozumiałe, szereg komentarzy. Biało-czerwoni w styczniu zmierzą się z Hiszpanią, Tunezją i Brazylią. Selekcjoner Patryk Rombel i jego podopieczni z zespołu narodowego są zgodni w wygłaszanych opiniach.
 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


- To bardzo wymagająca grupa. Hiszpania (mistrz Europy), Brazylia (10. miejsce w MŚ) i Tunezja (wicemistrz Afryki) to zespoły o dużych umiejętnościach. Ich składy opierają się o zawodników z najmocniejszych lig w Europie. Niemniej uważam, że jeżeli będziemy dysponowali pełną kadrą, to będziemy w stanie walczyć w każdym meczu o zwycięstwo – mówi Patryk Rombel, trener reprezentacji.

Nasi kadrowicze zgodnie przyznają, że właśnie zespół z Półwyspu Iberyjskiego jest faworytem nie tylko w grupie B, ale i w całym turnieju. Polska zdaniem naszych reprezentantów prezentuje podobny poziom co pozostali rywale. W każdym grupowym występie zespół, aby awansować będzie musiał zagrać na 100 procent. Innym ważnym tematem związanym z mundialem, poruszanym przez naszych reprezentantów, jest pandemia koronawirusa.

- Myślę, że trafiliśmy do mocnej grupy, gdzie oczywiście Hiszpania jest faworytem do awansu z pierwszego miejsca. Trzy pozostałe zespoły są sportowo na bardzo podobnym poziomie. Miejmy nadzieję, że nie będzie kontuzji i pojedziemy do Egiptu w najmocniejszym składzie. Wtedy mamy bardzo realne szanse na awans do dalszej fazy turnieju. Mistrzostwa Świata 2021 będą na pewno bardzo specyficzną imprezą przez pandemię koronawirusa i tak naprawdę nie wiadomo ile osób będzie mogło być na hali ani jakie zasady dotyczące bezpieczeństwa będą obowiązywać, ale to oczywiście nie jest nasz problem. W tym momencie jako drużyna musimy się jak najlepiej przygotować na wyzwania sportowe – uważa obrotowy Maciej Gębala, który z SC DHfK Lipsk związany jest kontraktem co najmniej do roku 2022.

Uważam, że jeżeli będziemy dysponowali pełną kadrą, to będziemy w stanie walczyć w każdym meczu o zwycięstwo
Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski
Mateusz Kornecki potwierdza słowa kolegi, że każdy z tych rywali potrafi grać i w każdym kolejnym meczu trzeba zagrać na 100 procent.

- Oczywiście, mogliśmy trafić na teoretycznie trudniejszych rywali jak i na teoretycznie słabszych. Nie mniej jednak nie można się tym sugerować – ocenia bramkarz Łomża Vive Kiece. Jego zdaniem organizowanie mistrzostw świata w tym okresie, a w dodatku dla większej liczby drużyn (32) to duże wyzwanie.

 

- Po obejrzeniu transmisji z losowania grup jestem przekonany, że Egipt poradzi sobie – uważa reprezentacyjny bramkarz.

Dawid Dawydzik twierdzi, że grupa w której się znaleźliśmy jest bardzo wymagająca. Kolejny z naszych kadrowiczów występujących na kole pokusił się o krótką charakterystykę przeciwników.

- Hiszpanie będą na pewno faworytem nie tylko w grupie, ale także do zajęcia pierwszego miejsca w turnieju. Brazylia zrobiła ogromny postęp, mają kilku świetnych zawodników z czołowych klubów Europy. Tunezyjczycy są bardzo niewygodnym rywalem, grają bardzo żywiołowo i agresywnie. Większość kadry składa się z zawodników z silnej ligi francuskiej i klubu z Ligi Mistrzów, Dinama Bukareszt. Awansują trzy najlepsze zespoły i wydaje mi się, że to jest jak najbardziej w naszym zasięgu, ale musimy wznieść się na wyżyny naszych umiejętności. Co do organizacji mistrzostw w czasie pandemii wydaje mi się, że wszystko będzie pod pełna kontrolą. Do stycznia zostało jeszcze trochę czasu, a my już powoli uczymy się żyć z COVID-19 i organizować imprezy sportowe – sumuje zawodnik KS Azoty Puławy.

 

[wideo] Zobacz losowanie MŚ Egipt 2021 - relacja z Egiptu!

  

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens