I Love Handball - Belka duza 2
Belka - przyjaciel recznej
reprezentacje
A A A
Eliminacje do MMŚ w Pruszkowie: Włoszki pokonane
06.04.2012 07:03 Źródło: Inf. własna / zprp.pl
komentarzy 0

Polskie piłkarki ręczne pokonały pierwszą przeszkodę w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy wygrały w Pruszkowie z Włoszkami 26:17 (12:10).
 

Anna Mączka była najskuteczniejszą szczypiornistką w naszym zespole (fot. zprp.pl)
Dołącz do nas na Facebooku!

 
Włoszki na wstępie dały piękny pokaz jak należy śpiewać własny hymn narodowy. Uczyniły to z wielką emfazą.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Polek, po indywidualnej akcji Anny Mączki. Rywalki, choć popełniały dużo błędów w ataku, nie zamierzały wcale ułatwiać biało-czerwonym zadania. Gra zespołu gospodarzy niestety nie była płynna. A podania w aut nie zdarzały się rzadko.  W 13 min. po rykoszecie autorstwa Valentiny Landri drużyna z Italii traciła tylko jednego gola. Z kolei po rzucie z koła niepilnowanej Beatrice Guerry był remis 7:7.

Nasz zespół nie potrafił też wykorzystywać gry w przewadze. Na 10 min przed przerwą do polskiej bramki weszła Adrianna Płaczek. Najlepsze efekty przynosiły podania na koło do Joanny Drabik. Słabsze fizycznie Włoszki nie przebierały w środkach i najczęściej kończyło się na rzutach karnych, skutecznie egzekwowanych przez Annę Mączkę. Od stanu 10:10 dwie ważne bramki zdobyły Polki, ustalając wynik do przerwy.

Drugą połowę Polki rozpoczęły od zwartej obrony, a Marta Warzynkowska, która ponownie pojawiła się między słupkami, odbiła dużo piłek. W ofensywie też prezentowały się korzystniej. Wypracowana 3-4 bramkowa przewaga nie zezwalała jednak na chwilę wytchnienia. Drużyna włoska oparta na zawodniczkach skoszarowanych w ośrodku w Rzymie (wszystko z myślą o igrzyskach Rio de Janeiro 2016) walczyła do samego  końca.

Ostatni kwadrans zawodów należał już do Polek. W 49 min ich przewaga wynosiła już pięć trafień (20:15). Rzutami z biodra popisywała się Anna Mączka, a wtórowała jej dynamicznymi wejściami w pole bramkowe Emilia Galińska. Rywalki opadły z sił i nie miały w swoim arsenale skutecznych środków. W piątek podopiecznie Andrzeja Niewrzawy zmierzą się z Brytyjkami.

Polska – Włochy 26:17 (12:10)

Polska: Wawrzynkowska, Płaczek – A.Mączka 8, Andrzejewska 4, Galińska 3, M.Mączka 3, Drabik 2, Piechnik 2, Zych 2, Janiszewska 1, Królikowska 1, Kozłowska, Matuszczyk, Pieniowska
Włochy: Dovesi, Ferrari – Fanton 4, Landri 4, Guerra 3, Niederwiesier 3, Pocaterra 1, Sierafini 1, Zuin 1, Cappellaro, Costa, Dalla Costa, Di Pietro, Franco, Pozzer, Rotondo


Turniej w Pruszkowie można oglądać tu: KLIKNIJ

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
MP Kalisz 2019
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens