Handballowe zeszyty - apsek
Kadra męska
A A A
Dujszebajew i Syprzak cieszą się z nowego kontraktu z PGNiG (wideo)
22.12.2016 13:02 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Tałant Dujszebajew i Kamil Syprzak byli obecni na podpisaniu nowego, czteroletniego kontraktu sponsorskiego między ZPRP, a PGNiG. Zarówno trener seniorskiej kadry Polski jak i jej czołowy zawodnik podkreślali, że nowy mecenat ze strony największej polskiej spółki gazowej daje olbrzymi komfort pracy. Obaj zapewnili, że kadra zrobi wszystko, by polscy kibice znów mogli przeżywać dzięki niej wielkie emocje podczas imprez mistrzowskiej rangi.

 

Tałant Dujszebajew (z lewej) i Kamil Syprzak (z prawej) byli obecni przy podpisaniu kontraktu PGNiG z ZPRP (Fot. handball.pl)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- Dziękuję za to bardzo, że uzyskaliśmy możliwość spokojnej pracy przez cztery lata. Chcemy zbudować nowy zespół. Wszyscy wiemy, że czeka nas zmiana generacji w drużynie narodowej. Wielu wybitnych zawodników już odeszło z gry. Mamy młody team, który nie ma doświadczenia, którego potrzebujemy, ale wszyscy razem - także z PGNiG - będziem pracować bardzo mocno, z zaangażowaniem, by za cztery lata zagrać na IO w Tokio.

 

- Tu znaznaczam, że nie szukam dla siebie żadnego czasowego alibi, ale takie są w tej chwili realia. Mamy ponad 90% zawodników, którzy urodzeni są w latach dziewięćdziesiątych (94, 95 czy 97). Mamy perspektywę rozwoju, by nasi młodzi zawodnicy powalczyli na MŚ 2019 w Danii, MŚ 2021 w Niemczech, które dadzą nam możliwość awansu na IO w Tokio - mówił o planach rozwoju kadry Polski Tałant Dujszebajew.

- Współpracujemy do 2020 roku, ale mi się podobała data 2023, kiedy od Norwgii będziemy dostawać gaz. A przecież w 2023 roku mamy MŚ piłkarzy ręcznych w Polsce. To dla nas, dla Polski bardzo dobry znak. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni, a nasza współpraca zostanie przedłużona co najmniej do tego roku - mówi selekcjoner kadry Polski.

[wideo] Dujszebajew: mamy młody zespół, ale to nie moje alibi


 

Kadrę Polski piłkarzy ręcznych reprezentował obrotowy Kamil Syprzak, który - jako jeden z młodszych zawodników - robi karierę na Zachodzie. Z powodzeniem występuje w szeregach jednej z najmocniejszych ekip Europy - FC Barcelona Lassa.

- Cieszymy się, że razem z trenerem możemy tu być w tak ważnym momencie dla polskiej piłki ręcznej. Jesteśmy wdzięczni, że PGNiG daje nam duże możliwości. Będziemy z dużym spokojem pracować przez najbliższe lata i ciężko trenować jako zawodnicy.

 

Cieszymy się, że od strony sponsorskiej wszystko mamy zapewnione. To na pewno ułatwia każdemu zadanie. Dzięki temu możemy się tylko i wyłączni skupić się na piłce ręcznej.
Kamil Syprzak, reprezentant Polski
- Wiemy, że nadchodzi okres przebudowy reprezentacji, zmiany generacji. Teraz będzie sie na nas stawiało. My to czujemy. Cieszymy się, że od strony sponsorskiej wszystko mamy zapewnione. To na pewno ułatwia każdemu zadanie. Dzieki temu możemy się tylko i wyłączni skupić się na piłce ręcznej - powiedział w imieniu seniorskiej reprezentacji Polski Kamil Syprzak.

- Mamy jednego z najlepszych trenerów na świecie, który na każdym z treningów stara się nam przekazać całą swoją wiedzę. My to chłoniemy jak przysłowiową gąbkę, co nam skoleniowiec przekazuje. Potem będziemy chcieli to zrealizować na boisku - powiedział kołowy reprezentacji Polski.

[wideo] Syprzak: PGNiG daje nam spokój, a my możemy mocno trenować
 

oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens