Kadra męska
ME 2014: Francja z kompletem punktów, Serbia za burtą (wideo)
17.01.2014 22:19 Źródło: inf. własna

Reprezentacja Francji wygrała z Serbią 31:28 w trzeciej kolejce grupy C ME Dania 2014. To oznacza, że tójkolorowi z kompletem punktów awansowali do drugiej fazy grupowej, a Serbowie pożegnali się z turniejem.

Serbowie mentalnie przegrali ten mecz na samym początku. Zanim na dobre się rozpoczął, przegrywali z Francją 1:6. Francuzi nie zamierzali odpuszczać i cały czas utrzymywali sporą przewagę.

Świetny mecz rozegrał Guillaume Joli, który zdobył aż dziesięć bramek - wszystkie z rzutów karnych. Nie przestraszył się bramkarza Darko Stanicia. Trójkolorowi do przerwy prowadzili 17:12 i tylko cud musiałby sprawić, by wyraźnie zrezygnowani Serbowie poderwali się do walki.

W drugiej odsłonie do 40-stej minuty trwała wymiana ciosów bramka za bramkę, ale potem znów Francja włączyła szósty bieg, wybijając z głowy wicemistrzom Europy myśli o zwycięstwie. W 43 minucie po serii czterech goli z rzędu Francuzi prowadzili już 25:18 i było wiadomo, że wygranej nie wypuszcza z rąk.

Serbia poderwała się jeszcze raz do ataku, ale tylko w pewnym momencie zmniejszyła straty. Na więcej nie pozwolił bramkarz Cyril Domoulin. Jedynym graczem, który chciał jeszcze walczyć z Francją, był Momir Rnić, który zdobył w ostatnim kwadransie pięć goli. Jednak zwycięstwo Francuzów nie było ani przez moment zagrożone. Faworyci wygrali 31:28, grając ostatnie minuty w chodzonego.

Dzięki wygranej Francji Polska awansował do drugiej rundy z drugiego miejsca w grupie z dorobkiem dwóch punktów.

Serbia - Francja 28:31 (12:17)

Serbia: Dukanović (2/8, 25%), Stanić (8/33, 24%) - Nikcević 5, P. Nenadić 5, Rnić 5, Stojković 4, M.Ilić 3, Mitrović 2, Zelenović 2, Toskić 1, Manojlović, Radivojević, N. Ilić, D. Nenadić.

Francja: Dumoulin (8/26, 31%), Omeyer (2/12, 17%) - Joli 10, Sorhaindo 6, Abalo 5, N. Karabatić 3, Fernandez 2, Narcisse 2, Honrubia 2, Anić 1, Nyokas, Goigou, L.Karabatić, Accambray, Grebille