Handballowe zeszyty - apsek
MŚ 2021 Egipt (M)
A A A
El. MŚ 2015: Niemcy boją się Polski - "najgorszy możliwy rywal" (wideo)
28.01.2014 11:24 Źródło: inf. własna/DHB
komentarzy 2

Reprezentacja Polski miała sporego pecha już po zakończeniu swojej rywalizacji na ME. Nasza kadra wylosowała w eliminacjach MŚ Katar 2015 - ekipa Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi - podobnie jak i my - nie ukrywali niezadowolenia z losowania. Mówią, że trafił im się najgorszy możliwy rywal, którego trzeba ograć.
 

Martin Heuberger (w środku) prowadzi od prawie trzech lat kadrę Niemiec (Fot. DHB)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Obie drużyny spotkają się w eliminacjach w pierwszej połowie czerwca. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 7/8 czerwca w Polsce, rewanż 14.15 czerwca prawdopodobnie Magdeburgu, a więc w hali, gdzie na co dzień w magdeburskich Gladiatorach występuje Bartosz Jurecki.


Wesołej miny po losowaniu nie miał trener reprezentacji Niemiec Martin Heuberger. Mimo to liczy na awans do turnieju w Katarze.


- Czekają na dwa ciężki mecze z wymagającym przeciwnikiem. To będzie ekscytująca rywalizacja. Mam nadziej,ę, że wszyscy razem przez najbliższe cztery miesiące będziemy konsekwentnie pracować  do meczów play-off. Będę znów rozmawiał z trenerami klubów Bundesligi, by zorganizować optymalne wsparcier dla kadry Niemiec - powiedział selekcjoner reprezentacji Niemiec.


W podobnym tonie wypowiadają się władze Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej (DHB).

 

- To będą  dwa ciężkie mecze, które musza być już na poziomie Mistrzostw Świata, kiedy spotykają się ze sobą takie zespoły. Szkoda, że te dwa zespoły spotkają się już na etapie kwalifikacji, bo oba zasługują na grę na MŚ. Polska bardzo dobrze wypadła na ME w Danii i posiada obecnie bardzo dobry zespół + mówił prezes DHB Bernard Bauer.


O tym, że los jest okrutny dla obu zespołów mówił natomiast wiceprezes DHB Bob Hanning, odpowiedzialny za pion profesjonalnego sportu w niemieckim związku.


- Z pewnością jest to najtrudniejszy przeciwnik, którego mogliśmy dostać w losowaniu, ale dokładnie dobry dla nas. Te mecze pokażą, czy reprezentacja Niemiec jest na dobrym poziomie. Jeśli pokonamy Polskę, to będzie znak, że możemy osiągnąć pozytywny wynik na MŚ w Katarze - powiedział Henning.


Co sądzi polska federacja o losowaniu MŚ 2015? Możecie zobaczyć tutaj:

 

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
2
Błąd
nogaj | *.pl | 28.01.2014 15:07
"Wesołej minut po losowaniu nie miał trener reprezentacji Niemiec Martin Heuberger." Powinno być Wesołej miny :)
Błąd
nogaj | *.pl | 28.01.2014 15:07
"Wesołej minut po losowaniu nie miał trener reprezentacji Niemiec Martin Heuberger." Powinno być Wesołej miny :)
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens