MŚ 2021 Egipt (M)
MŚ 2013: Polska vs Korea - wygrana po nierównej walce
19.01.2013 19:55 Źródło: inf. własna
komentarzy 3

Polscy piłkarze ręczni pokonali Koreę Południową w swoim ostatnim meczu grupowym Mistrzostw Świata. W Saragossie nasza ekipa wygrała 33:25. O tym, które miejsce zajmiemy w grupie C, zdecyduje spotanie Serbii ze Słowenią.

Bartłomiej Jaszka został uznany MVP meczu z Koreą (Fot. G.Trzpil)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Pierwsza wiadomość, która napłynęła z Saragossy to kłopoty żołądkowe Michała Jureckiego. Rozgrywający Vive Targi pozostał w hotelu. Do meczu Michael Biegler miał piętnastu zawodników. Zaczęło się zgodnie z planem. Bramki Bartosza Jureckiego i Bartłomieja Jaszki dały nam prowadzenie 2:0. Po słabej grze biało-czerwonych w szóstej minucie do remisu doprowadził YK Jeong (2:2). Chwilę później kibice zgromadzeni w hali Księcia Filipa przecierali oczy ze zdziwienia. Błąd kroków popełnił Krzysztof Lijewski, a C Yoon wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Nastąpił okres wyrównanej gry. Remis na tablicy wyników pojawiał się siedem razy. Polacy mieli problemy ze sforsowaniem wysokiej i ruchliwej obrony 3-3. Kiedy nasza drużyna grała w defensywie boczni rozgrywający C Yoon, EH Lee i YK Jeong z olbrzymią łatwością zdobywali bramki. Należy zwrócić uwagę, że Koreańczycy mocno ustępowali warunkami fizycznymi naszym zawodnikom.

W 21. minucie, po trafieniu EH Lee, wyprowadzającego Koreę na prowadzenie 11:9 o czas poprosił Michael Biegler. Szkoleniowiec wprowadził zmiany. W bramce słabo spisującego się Sławomira Szmala zastąpił Marcin Wichary. Na innych pozycjach szkoleniowiec naszej reprezentacji także rotował. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to koncertowa gra Polski, w której rzuciliśmy osiem bramek przy braku odpowiedzi Korei. Na przerwę zawodnicy schodzili przy prowadzeniu Polski 18:11.

Po pięciu minutach gry w drugiej połowie nadal utrzymywaliśmy dziewięć bramek różnicy. W tym momencie coś zablokowało się w dobrze działającym ataku biało-czerwonych. Przez osiem minut nie potrafiliśmy pokonać koreańskiej obrony i bramkarza - D Lee. W tym okresie nasi zawodnicy grali fatalnie, popełniali mnóstwo prostych błędów, nie umieli oddać precyzyjnego rzutu na bramkę rywala. Wszystkie ataki rozbijały się na genialnie funkcjonującej obronie 3-3. Dopiero w 43. minucie Kamil Syprzak przełamał fatalną passę Polski.

Nastąpił okres wyrównanej gry. Ostatnie dwanaście minut, podobnie jak w pierwszej połowie to zdecydowanie lepsza i skuteczniejsza gra podopiecznych Michaela Bieglera. Ten okres gry wygraliśmy 8:2, a całe spotkanie 33:25.

W ekipie biało-czerwonych najlepsze zawody rozegrał Bartosz Jurecki, który rzucił dziesięć bramek. Nieźle spisali się środkowi rozgrywający Michał Kubisztal i Bartłomiej Jaszka (został MVP). Oceniając naszych kadrowiczów nie można zapomnieć, o Marcinie Wicharym, który dziś był zdecydowanie lepszy niż Sławomir Szmal.

Po meczu nasza drużyna pozostała w hali, aby obserwować spotkanie Serbia – Słowenia. Rozstrzygnięcie ostatniego meczu grupy C zadecyduje o jej końcowym układzie. Polska ma szansę znaleźć się na pozycjach pierwszej, drugiej i trzeciej.

Polska - Korea Południowa 33:25 (18:11)

Polska: Szmal (17%), Wichary (48%) - Jurecki 10 (83%), Kubisztal 6 (75%), Orzechowski 4 (80%), Jaszka 3 (100%), Syprzak 3 (75%), Krajewski 2 (100%), K. Lijewski 2 (50%), Bartczak 1 (50%), M. Lijewski 1 (25%), Wiśniewski 1 (50%), Grabarczyk, Szpera

Korea Południowa: Lee (33%), Park (24%) - Yoon 9 (53%), Y.K. Jeong 6 (50%), Lee 6 (55%), K. Park 2 (67%), S. Kim 1 (50%), C.Y. Park 1 (50%), Hyowon, H. Jeong, D. Kim, Lim, Na, J. Park, Yunsuk

:

Przebieg meczu: pierwsza połowa: 2:0, 2:2, 3:3, 4:4, 5:5, 6:6, 7:7, 8:8, 9:9, 9:11, 18:11, druga połowa: 18:12, 19:13, 22:13, 22:20, 23:20, 25:21, 25:23, 28:23, 28:24, 29:25, 33:25.

Polska - Korea Płd. zobacz zapis relacji LIVE -TEXT!

3
ck
CK | *.pl | 19.01.2013 19:56
Polscy piłkarze ręczni to DEBILE!!!! K...a żeby nie mieć ambicji wygrać z amatorami 10 bramkami ?!!!