MŚ Dania / Niemcy 2019 (M)
MŚ 2013: Panas szczerze i do bólu - dobijmy przeciwnika na deskach!
12.01.2013 21:54 Źródło: inf. własna
komentarzy 3

W swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii polscy piłkarze ręczni przegrali/ wygrali z Białorusią 24:22. Pierwszy mecz specjalnie dla Handball.pl ocenia był znakomity piłkarz ręczny kadry Polski Marek Panas, który w latach osiemdziesiątych grał w słynnym THW Kiel.

Marek Panas analizuje dla Handball.pl grę biało-czerwonych (fot. archiwum prywatne)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Z okazji ponownej dużej imprezy sportowej jaką są Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej, zostałem poproszony o wyrażenie swojej opinii podczas trwania całego turnieju.

Pierwszy komentarz piszę w piątek tj. przed rozpoczęciem turnieju. Naszej reprezentacji będzie bardzo ciężko wywalczyć pierwsze miejsce w grupie. Uważam, że najsilniejsza w grupie jest Serbia, a o pozostałe premiowane miejsca będzie walczyć Polska, Słowenia, Korea Płd. i Białoruś.

Zajmując 1 miejsce gramy z 4 gr. D mamy 80% szansy na wygranie
Zajmując 2 miejsce gramy z 3 gr. D mamy 70%szansy na wygranie
Zajmując 3 miejsce gramy z 2 gr. D mamy 30% szansy na wygranie
Zajmując 4 miejsce gramy z 1 gr.D mamy 20% szansy na wygranie

Teraz jesteśmy już po meczu z Białorusią, z którą wygraliśmy 24:22. Drugą część komentarza piszę po meczu z Baiłorusią, gdzie do 40-stej minuty mieliśmy zdecydowaną przewagę i spokojny mecz. Wystarczyły jednak dwie, trzy stuprocentowe, niewykorzystane sytuacje i zaczęły się problemy. Tak to jest już w sporcie, że przeciwnik praktycznie będący na deskach, dostaje szansę powstania. Sami jesteśmy sobie winni, że z łatwego meczu zrobił się... mały kocioł.. Na szczęście mamy pierwsze zwycięstwo i to cieszy!

Moje dwa spostrzeżenia:

- żeby ugrać coś w tym turnieju musimy grać jak 40 minut w meczu z Białorusią czyli skutecznie i konsekwentnie
- MŚ to jest turniej, gdzie trzeba umiejętnie i racjonalnie wykorzystywać wszystkich zawodników a np. K. Lijewski musi mieć możliwość odpoczynku i ktoś powinien umieć go zastąpić w obronie lub ataku.

Marek Panas

oceń + 8 (8 głosów)

3
Marek jak zwykle bez owijania w bawełnę
poznań | *.pl | 13.01.2013 09:49
o to chodzi ,by pokazac zalety ale i błędy i nie upajać się zwycięstwem nad śroedniakiem. Czekamy z niecierpliwością na kolejne felietony
Taka prawda
kibic | *.pl | 13.01.2013 10:40
Ostatnie 20 minut to tragiczna *** z taką grą z innymi zespołami /min. z Serbią/ będzie min. 8 w plecy.
Panas jak zwykle- wie co mówi
Greg | *.pl | 14.01.2013 02:18
Krótko i dokładnie. Jak w meczu z Arabami nie zagramy rezerwą to juz do końca trener bedzie sie bał postawić na nich
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?