MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: Hiszpania nie obroni tytułu - Francja w finale! (wideo)
30.01.2015 20:44 Źródło: inf. własna/IHF

Piłkarze ręczni Hiszpanii nie obronią tytułu mistrza świata. Zespół trenera Manolo Cadenasa przegrał w półfinale w Francją 22:26. Hiszpanie będą naszym rywalem w walce o brązowy medal, Frnacja na tomiast zagra o złoto z Katarem.

Thierry Omeyer znów pokazał klasę i zatrzymał rywala (Fot. IHF.INFO)

Hiszpanie rozpoczęli od prowadzenia 1:0 po bramce Joana Canellasa, ale potem nieznaczną przewagę mieli Fracuzi, a zespół trenera Manolo Cadenasa cały czas próbował wyrównywać stan rywalizacji i to mu się początkowo udawało.

W 6-tej minucie było 6:6. Wtedy jednak Francuzi odskoczyli na cztery gole po trafieniach Nikoli Karabaticia, Daniela Narcisse'a oraz dwóch Michaela Goigou. To czterobramkowe prowadzenie "Trójkolorowi" dowieźli do końca pierwszej połowy - 18:14.

W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy Hiszpania za wszelką cenę chciała odrobić straty. I to się jej prawie udało. W 37 minucie "Hispanos" przegrywali tylko18:19, a w 49-ej 20:21. Cały czas Francja była jednak o jeden mały krok z przodu.

Tak było do końca spotkania, a wynik trzymał francuskiej drużynie fenomenalny bramkarz Thierry Omeyer. O ile grę hiszpańskiego bramkarza Peresa de Vargasa możemy uznać za bardzo dobrą, o tyle Omeyer bronił fenomenalnie.

Przy podobnej sile rażenia i obronie to był element, który zdecydował o zwycięstwie Francji nad obrońcami tytułu mistrza świata.

Francja wygrała 26:22, zdobywając dwie ostatnie bramki na zrezygnowanych już Hiszpanach, którzy w niedzielne popołudnie zagrają z Polską o brązowy medal. Francuzi zmierzą się z Katarem o złoto.

Hiszpania - Francja 22:26 (14:18) [wideo - skrót meczu]

Hiszapania: Sierra (0%), Perzez de Vargas (32%) - Canellas 5, Ugalde 5, Rivera 3, Rocas 2, Maqueada 2, Tomas 2, Dujszebajew 2, Aguinagalde 1, Entrerrios, Andreu, Rodriguez, Morros, Garcia, Guardiola

Francja: Omeyer (48%), Dumoulin (nie zagrał) - Goigou 5, Narciesse 4, Sorhaindo 4, Porte 4, Joli 3, N.Karabatić 3, Barachet 2, Grebille 1, Fernandez, Anić, Nyokas, Mahe, Accambray, L.Karabatić

0
MP Kalisz 2019
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?