MHA - belka nowa
MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: Polska vs Hiszpania - "daliśmy więcej z wątroby!" (wideo)
01.02.2015 17:42 Źródło: inf. własna/ZPRP/PAP

Olbrzymia i szalona radość towarzyszyła polskim piłkarzom ręcznym, który wygrali po dogrywce z Hiszpanią 29:28 i zdobyli brązowy medal MŚ. Najbardziej oblegany był bohater spotkania - Michał Szyba, ale i tak wszyscy nasi szczypiorniści zasłużyli na wielki szacunek!

Polacy cieszą się ze zdobycia brązowego medalu (N.Barczyk / Pressfocus)

Michael Biegler (trener reprezentacji Polski): Walczyliśmy do końca. Były momenty kiedy w tym meczu przegrywaliśmy dwoma-trzema bramkami. Nie poddawaliśmy się. Gratuluję mojemu zespołowi i federacji. Wykonaliśmy dobrą pracę.

Manolo Cadenas (trener reprezentacji Hiszpanii): Gratulacje dla Polaków, szczególnie za dogrywkę. Byli w niej lepsi. Mieliśmy swoje okazje, ale w kilku przypadkach w ataku nie stanęliśmy na wysokości zadania. W końcówce nasza obrona nie zagrała po prostu źle. Gratulacje również dla Michała Szyby, bo zasłużył na to, był najlepszy w tym spotkaniu. Gratuluję również medalu mojemu przyjacielowi Michaelowi Bieglerowi. Polacy wygrali, bo w końcówce zagrali lepiej.

Joan Canellas (reprezentacja Hiszpanii): Polacy zagrali dobry mecz. Walczyli do końca. Jesteśmy zawiedzeni, ponieważ mieliśmy świetny turniej. W półfinale zagraliśmy słabo pierwszą połowę. Dzisiaj znowu mieliśmy swoje problemy w obronie. Jestem zawiedziony, bo nie pomogłem drużynie, chociaż próbowałem. Bardzo chcieliśmy zdobyć brązowy medal, aby zawieźć go do domu

Michał Szyba (reprezentacja Polski): To jest dla mnie jak sen. Rozegrałem najlepszy mecz w drużynie narodowej w życiu. Wierzyliśmy od początku do końca w ten medal