MŚ 2021 Egipt (M)
MŚ 2015 - drugie zwycięstwa Słowenii, Hiszpanii i Kataru - resume 2. kolejki w grupie A (wideo)
17.01.2015 20:36 Źródło: inf. własna

Nie mają chwili wytchnienia zawodnicy rywalizujący w grupie A w katarskich mistrzostwach świata. Kilkadziesiąt godzin po premierowych starciach, nadszedł czas na kolejne, sobotnie zmagania. W sobotę drugie zwycięstwa odniosły ekipy Słowenii, Hiszpani i Kataru.

Katarska publiczność żywiołowo dopinguje swoją ekipę (Fot. IHF.INFO)

Bezsprzecznym bohaterem drugiego dnia zmagań szczypiornistów został Słoweniec Dragan Gajić, który w przekroju całego spotkania aż 15-krotnie (!!!) trafiał do białoruskiej siatki, walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojej reprezentacji.

Pierwsze fragmenty spotkania należały do słoweńskiej ekipy. Nasi wschodni sąsiedzi popełniali zbyt dużo błędów
technicznych oraz mieli przestoje w grze, co owocowało seriami zdobytych bramek przez rywali. Do przerwy przewaga bałkańskiego zespołu wynosiła osiem bramek (17:9).

W drugiej połowie Białorusini rzucili się do odrabiania strat. Lepsza gra miała od razu odzwierciedlenie w wyniku. W końcówce spotkania przewaga Słowenii stopniała do trzech trafień, jednak nie dali sobie oni odebrać zwycięstwa ostatecznie wygrywając 34:29.

W drugim spotkaniu grupy A także nie brakowało emocji, choć mało kto zakładał, że Hiszpanie mogą mieć problemy z "Canarinhos”. Początek nie zapowiadał jednak takiego przebiegu. Iberyjczycy dość szybko odskoczyli na stosunkowo bezpieczną przewagę, która osiągnęła w pewnym momencie nawet 6 bramek (10:4).

Brazylijczycy jednak ambitnie walczyli, łapiąc kontakt z faworytami tuż przed końcem pierwszej odsłony. W kolejnych
fragmentach meczu, Hiszpanie grali zbyt indywidualnie, słabo prezentowali się w obronie, co wykorzystywali rywale, którzy w 37. minucie wyszli nawet na prowadzenie, 19:18.

W końcówce spotkania bardziej doświadczeni hiszpańscy zawodnicy zachowali chłodną głowę i ostatecznie pokonali ambitnie grających Brazylijczyków 29:27. Choć jedni z głównych faworytów do zdobycia tytułu nie zachwycają jak na razie swoją grą, to jednak zgromadzili komplet punktów.

W ostatnim spotkaniu tej grupy, gospodarz turnieju Katar bez problemów pokonał Chile. Wynik meczu był wyrównany jedynie przez mniej więcej kwadrans gry. Z biegiem czasu Katarczycy zaczęli powiększać przewagę prowadząc do przerwy 15:9.

Druga połowa wyglądała podobnie, gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie reprezentacja Kataru odniosła drugie zwycięstwo na turnieju, pokonując tym razem zespół Chile 27:20.

Brazylia - Hiszpania 27:29 (14:15) [wideo - skrót meczu]

Brazylia: Almeida, Nascimento - Ribeiro 5, Toledo 5, Chiuffa 3, Gama 3, Silva 3, Santos 2, Candido 2, Teixeira 2, Teixeira 1, Pacheco 1, Hubner, Patrianova, Pozzer.

Hiszpania: Sierra - Canellas 9, Rivera 7, Aguinagalde 4, Maqueda 3, Guardiola 2, Garcia 1, Entrerrios 1, Morros 1, Tomas 1, Dujshebaev, Ugalde, Rocas, Rodriguez.

Białoruś - Słowenia 29:34 (9:17) [wideo-skrót meczu]

Białoruś: Charapenka, Mackiewicz  - D.Rutenka 6, Babiczew 5, Puchouski 4, S.Rutenka 4, Szumak 2, Szyłowicz 2, Baranau 2, Tsitou 2, Kniaziej 1, Nikulenkau 1, Brouka, Mackiewicz, Niażura.

Słowenia: Skof, Prost - Gajić 15, Skube 4, Dolenec 3, Bezjak 2, Natek 2, Spiler 2, L.Zvizej 2, M.Zvizej 1, Zorman 1, Gaber 1, Kavcitnik 1, Bombac, Kozlina, Blagotinsek.

Chile - Katar 20:27 (9:15) [wideo - skrót meczu]

Chile: Barrientos, Oliva - Oneto 5, R.Salinas 4, Araya 3, Reyes 2, Ceballos 1, Diaz 1, Caniu 1, Moll 1, E.Salinas 1, Frelijj, Jofre, Callejas, Del Rio, Salazar

Katar: Sarić, Stojanović - Marković 11, Roine 4, Benali 4, Hassab 3, Al-Karbi 2, Madadi 1, Zakkar 1, Mabrouk, Capote, Memisević, Vidal, Mallash, Hamdoon