MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: zwycięstwa Chorwacji i Danii w pierwszych meczach o miejsca 5-8 (wideo)
30.01.2015 18:08 Źródło: inf. własna

Reprezentacje Chorwacji i Danii wygrały swoje pierwsze mecze w rywalizacji o miejsca 5-8 na MŚ w Katarze. Chorwacja pokonała Niemcy, a Duńczycy ograli Słowenię. To oznacza, że w spotkaniu o 5. miejsce Chorwaci zmierzą się z Duńczykami, a o 7. lokatę zagrają Niemcy ze Słoweńcami.

Trener Slavko Goluza chce zająć z Chorwacją piąte miejsce w MŚ (Fot. IHF.INFO)

Nie od razu zanosiło się na zwycięstwo Chorwatów. To Niemcy lepiej rozpoczęli mecz. W 9-tej minucie prowadzili 5:2, ale w kolejnych akcjach dominowali piłkarze reczni dowodzeni przez trenera Slavko Golużę.

Po serii czterech trafień w 17 minucie to Chorwacja prowadziła 8:6. Dwubramkowe prowadzenie "hrvatska dowiozła do końca pierwszej połowy - 13:11.

Niemcy z animuszem rozpczęli drugą częśc i po dwóch bramkach (Gensheimar i Sellin) remisowali 13:13. Wtedy jednak nastąpił odjazd chorwackiego zespołu, który zdobywał seriami gole, a niemiecka ekipa odpowiadała jednym, dwoma trafieniami.

Po trzech kwadransach Chorwaci prowadzili już 21:16. Tak dużej przeawagi już nie oddali, a duży w tym udział mieli kieleccy skrzydłowi - Ivan Cupić i Manuel Strlek. Chorwacja wygrała 28:23 i w walce o piątą lokatę zagra z Danią.
Skandynawowie zmierzyli się ze Słowenią i przez pierwszy kwadrans mieli spore problemy z rywalem, który szybko objął prowadzenie - 6:4 w 9-tej minucie.

Jednak w miarę rozwoju sytuacji na parkiecie Duńczcy narzucili swój rytm gry a szczególnie brylował prawoskrzydłowy Lasse Svan Hansen, który w cały meczu zdobył aż 13 bramek. Do przerwy Dania prowadziła 19:15.
Po stronie słoweńskiej ttrwał natomiast strzelecki koncert Dragana Gajicia. nie pomylił się we wszystkich sześciu rzutach karnych, a do tego świetnie biegał do kontr.

Dzięki skutecznej grze Słoweńsu w 51 minucie zdołali zbliżyć się do rywala na trzy gole - 29:26. To było jednak wszystko na co pozwolili im Duńczycy, którzy w ostatnich miutach grali z rywalme bramka za bramkę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Danii 36:33, która zagra z Chorwacją o 5. miejsce.

Słoweńców czeka bardzo nerwowy mecz z Niemcami. Dlaczego? Po ekipy z miejsc 2-7 zapewnią sobie prawo gry w przyszłorocznych kwalifikacjach do IO w Rio de Janeiro. Ósma drużyna może tej szansy nie dostać.

Chorwacja - Niemcy 28:23 (13:11) [wideo - skrót meczu]

Chorwacja: Ivić (0%), Alilović (35%) - Strlek 8, Cupić 5, Slisković 4, Duvnjak 3, Kopljar 3, Vori 2, Stepancić 1, Horvat 1, Karacić 1, Gojun, Bicanić, Musa, Nincević, Brozović

Niemcy: Heinevettter (35%), Lichtlein (nie zagrał) - Schoengarth 6, Gensheimer 6, Sellin 3, Musche 2, Wiencek 2, Pekeler 1, Groetzki 1, Strobel 1, Kneer, Weinhold, Schmidt, Drux, Muller

Dania - Słowenia 36:33 (19:15) [wideo - skrót meczu]

Dania: Landin (18%), Green (17%) - Svan 13, Christiansen 7, Schmidt 4, Eggert 3, Noddesbo 3, Hansen 3, Larsen 2, H.Toft 1, Mortensen, Spellerberg, Lindberg, R.Toft, Mollgaard, Sondergaard

Słowenia: Skof (10%), Prost (9%) - Gajić 12, Cehte 4, L.Zvizej 4, Bundalo 3, Natek 3, Skube 3, Dolenec 2, Bezjak1, M.Zvizej 1, Kavticnik, Spiler, Gaber, Zorman