MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
MŚ 2015: zwycięstwa Polski i Argentyny, remis Danii z Niemcami - resume 3. kolejki grupy D (wideo)
20.01.2015 22:17 Źródło: inf. własna

Za nami trzecia kolejka katarskich mistrzostw świata. Wtorkowe starcia w grupie D cechowały emocjonujące końcówki. Reprezentacja Polski, po świetnym finiszu pokonała Rosję 27:26, zaś Duńczycy po bardzo dobrym meczu zremisowali po raz drugi w turnieju, tym razem z Niemcami - 30:30. Bez niespodzianki w spotkaniu Argentyny z Arabią Saudyjską.

Radość Polaków po emocjonującej wygranej z Rosją (N.Barczyk / Pressfocus)

Dla Polaków był to bardzo ważny mecz, w kontekście walki o dobrą pozycję wyjściową przed drugą fazą rozgrywek. Niestety początek spotkania nie ułożył się po ich myśli. Z biegiem czasu, „biało-czerwoni” ustabilizowali grę i na przerwę schodzili przy wyniku 12:13.

Początek drugiej połowy to wyrównana gra. Sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. W końcówce spotkania, Rosjanie osiągnęli 3-bramkową przewagę, jednak to nie załamało polskich wojowników. Ostatnie fragmenty spotkania to szalona gra i kapitalne akcje Polaków, którzy ostatecznie pokonali w prestiżowym spotkaniu Rosję 26:25.

Nie mniej ciekawie zapowiadało się starcie Danii z reprezentacją Niemiec. Od samego początku żadna z drużyn nie potrafiła zdominować meczu. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu.  Szybkie tempo gry, połączone z pięknymi bramkami spowodowało, iż widowisko podobało się kibicom.

Na parkiecie trwała wymiana ciosów, zawodnicy walczyli o każdą piłkę. Jednak do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi.  Po świetnej pierwszej połowie, w dalszych fragmentach obraz spotkania nie zmieniał swojego oblicza.

W dalszym ciągu wynik był najczęściej remisowy, co tylko podgrzewało emocje przed decydującą częścią meczu. Na kwadrans przed końcem po kolejnej bramce Gensheimera, Niemcy prowadzili 24:21.

Chwilę później na ławkę kar powędrował Mueller, komplikując nieco sytuację swojego zespołu. Duńczycy zerwali się do odrabiania strat. Udało się im tego dokonać po bramce Lindberga w 56. Minucie - 28:28.

Ostatnie akcje były bardzo emocjonujące, w samej końcówce przy stanie 30:30 Niemcy mieli piłkę grając bardzo długo w osłabieniu. Sędziowie jednak pozwolili dograć do końca i tym sposobem spotkanie zakończyło się podziałem punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem dla polskiej reprezentacji.

W innym meczu "polskiej” grupy, Argentyna zgodnie z oczekiwaniami pokonała Arabię Saudyjską.  Rewelacyjnie spisujący się w turnieju „Albicelestes” pierwszą połowę nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Przez większą jej część nie potrafili zdominować najsłabszego zespołu w stawce.

Ostatecznie do przerwy obie siódemki schodziły przy nieznacznym prowadzeniu faworytów, 13:11. Po przerwie argentyńscy zawodnicy znacznie poprawili swoją grę. Efekty przyszły niemal od razu – trzy bramki z rzędu. Saudyjczycy nie byli w stanie się przeciwstawić rywalom.

Miało to odzwierciedlenie w wyniku, gdyż przewaga Argentyny rosła bardzo szybko. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem „południowców”.

Polska - Rosja 26:25 (12:13) [wideo - skrót meczu]

Polska: Szmal, Wyszomirski – Rojewski 6, B. Jurecki 4, Bielecki 3, M. Jurecki 3, Lijewski 3, Wiśniewski 3, Jurkiewicz 2, Krajewski 1, Orzechowski 1, Grabarczyk, Syprzak, Daszek, Szyba

Rosja: Bogdanow, Lewszyn – Pyszkin, Sziszkariew 7, Kowaliew, Jewdokimow, Skopncew, Atman, Gorbok 6, Kudinow, Czipurin 1, Dibirow 2, Dereweń 4, Igropulo 4, Asłanjan, Zitnikow 1.

Dania - Niemcy 30:30 (16:16) [wideo - skrót meczu]

Dania: Landin, Green - Christiansen 6, M. Hansen 6, Eggert 5, Svan 3, Lindberg 2, R. Toft Hansen 2, H. Toft Hansen 2, Schmidt 1, Spellerberg 1,  Mollgaard 1, Mortensen 1, Damgaard, Noddesbo, Sondergaard,

Niemcy: Lichtlein, Heinevetter - Weinhold 8, Gensheimer 6, Groetzki 6, Drux 3, Pekeler 3, Strobel 3, Wiencek 1, Böhm, Kneer, Kraus, Müller, Schöngarth, Sellin, Schmidt

Argentyna – Arabia Saudyjska 32:20 (13:11) [wideo - skrót meczu]

Argentyna: Schulz, García - Pizarro 7, S. Simonet 6, P. Simonet 5, Cangiani 4, Fernandez 4, Fernandez 2, D. Simonet 2, Crevatín 1, Portela 1, Vidal, Carou, Portela, Vieyra, Querin.

Arabia Saudyjska: Alsalem, Alnassfan - Aljanabi 5, Alabbas 3, Alabdulali 2, Alobaidi 2, Alsaffar 2, Alzaer 2, Alabas 1, Alhannabi 1,  Alhulaili 1, Hazazi 1, Alhammad, Alsalam, Aljohani, Alsalem