MŚ2019 Dania / Niemcy (M)
A A A
Gębala: to pozwala wkroczyć na wyższy poziom
27.12.2017 14:11 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Bez odpowiedzialności, która spoczywa na naszych barkach, nie mielibyśmy też możliwości wejścia na wyższy poziom, rozwoju jako zawodnicy. Ta świadomość daje nam dalszą motywację i pomaga osiągać kolejne cele – mówi przed najbliższymi spotkaniami rozgrywający reprezentacji Polski, Tomasz Gębala.
 

Tomasz Gębala liczy na udany występ Polski w preeliminacjach MŚ 2019 (Fot. archiwum / Pressfocus)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


- Każdy z nas zawsze daje z siebie wszystko, ale dopiero na tym zgrupowaniu okaże się, kto jest tym najbardziej doświadczonym – jeżeli chodzi o mentalność, przygotowanie psychiczne. To, czy dorosłem do tego najwyższego, międzynarodowego poziomu, będzie można jednak sprawdzić dopiero w meczach o stawkę – mówi zawodnik.

Rozgrywający reprezentacji nie boi się jednak presji, która może ciążyć na zespole.

- Niewielu z nas grało na mistrzostwach świata, na najważniejszych imprezach, więc nie będziemy mieć problemów z koncentracją. Ważna będzie dla nas każda minuta na parkiecie i każda kolejna akcja, która dodaje pewności siebie. Bez odpowiedzialności, która spoczywa na naszych barkach, nie mielibyśmy też możliwości wejścia na wyższy poziom, rozwoju jako zawodnicy. Świadomość tego daje nam dalszą motywację i pomaga osiągać kolejne cele – zapowiada Tomasz Gębala.

Pierwszym rywalem biało-czerwonych w 4 Nations Cup będzie Bahrajn.

- Spotkanie z Bahrajnem będzie wyzwaniem. To zespół, który prezentuje inny styl, niż kraje europejskie. To dla nas dobry przeciwnik, bo będzie wymagał sporej rotacji i przygotowania - uważa młodszy z braterskiego duetu w kadrze.

 

Turniej w Ergo Arenie pokaże na żywo Telewizja Polska. Zobacz plan transmisji w naszym dziale handball w TV!  

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens