ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
ME 2014: Francja przegrała ze Szwecją - porażka bez konsekwencji (wideo)
22.01.2014 19:50 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Frnacji przegrali na zakończenie swoich występów w fazie zasadniczej ze Szwecją 28:30. Porażka nie miała żadnych konskwencji dla Trójkolorowych, którzy dzień wcześniej zapewnili sobie awans do półfinałów, a Szwedzi powetowali sobie porażkę z Polską, choć zwycięstwo - jak piszą organizatorzy - przyszło o jeden dzień za późno.

Lepiej mecz rozpoczęli Szwedzi, którzy podrażnienie laniem jakie dostali dzień wcześniej od Polski, chcieli udowodnić za wszelką cenę, że to był wypadek przy pracy.

Po niespełna dziesięciu minutach gry Szwecja prowadziła 6:4, jednak do 27 minuty żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Wtedy był remis po 13.

Chwilę później Karlsson zdobył prowadzenie po drugim z rzędu trafieniu dla Szwecji, ale Francuzi zdołali odpowiedzieć trzema bramkami i do przerwy prowadzili 16:14.

Przed kwadrans drugiej połowy Francuzi cały czas kontrolowali przebieg meczu, prowadząc jedną czy dwoma bramkami, ale w 47 minucie Szwedzi zdołali znów wyrównać za sprawą skrzydłowego Kallmana.

Co prawda Francja szybko odpowiedziała bramkami Sorhaindo i Accambraya, ale potem nastąpił okres bardzo dobrej gry zawodników spod znaku Trzech Koron.

Seria czterech bramek z rzędu dała prowadzenie Szwedom. Co prawda próbował zmniejszyć straty Jerome Fernanzez, ale Szwedzi po jego bramce zdobyli kolejne trzy gole i zrobiło się dla nich 28:24.

Ostatnie pięć minut to gra cios za cios. Francja, która wyraźnie myślami była już przy piątkowym półfinale z Hiszpanią, zdołała zmniejszyć rozmiary porażki do 28:30, ale zwycięstwo Szwecji pozwoliło nie podlegało dyskusji.

Nasi rywale z wtorku zachowali twarz po dotkliwej porażce dzień wcześniej.

Francja - Szwecja 28:30 (16:14)

Francja: Domoulin (7/23, 30%), Omeyer (4/18, 22%) - Joli 4, Fernandez 3, Narcisse 3, Accambray 3, Goigou 3, Anić 2, Honrubia 2, Abalo 2, Porte 2, Nyokas 1, N.Karabatić 1, Grebille 1, Sorhaindo 1, L.Karabatić.

Szwecja: Andersson (9/34, 26%), Sjostrand (1/4, 25%) - Jakobsson 6, Karlosson 6, Nilsson 5, Kallman 3, Ekberg 3, Petersen 3, Ekdahl du Rietz 2, Larholm 1, Nielsen 1, Persson, Jernemyr, Fahlgren, Zachrisson