ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
ME 2014: Rosja blisko zwycięstwa - dwa punkty dla Szwecji (wideo)
19.01.2014 19:55 Źródło: inf. własna

Szwecja pokonała Rosję 29:27 w drugim spotkaniu grupy 2 mistrzostw Europy w Danii. Szczypiorniści Sbornej odrobili siedem bramek, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze Trzech Koron.

Pierwszy do protokołu meczowego wpisał się Lukas Karlsson. Szybko odpowiedział niezwykle skuteczny w dzisiejszym meczu Konstantin Igropulo. Wyrównana gra toczyła się przez kwadrans. Później coraz wyraźniej zaznaczała się przewaga Szwecji. W ciągu pięciu minut szczypiorniści Trzech Koron zdobyli pięć bramek bez odpowiedzi ze strony Rosji.

Po 20. minutach gry na tablicy wyników było już 8:13. Druga seria pięciu bramek z rzędu Szwedów zakończyła się trzy minuty przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy. W tym momencie Rosja przegrywała już 11:19. W końcówce Igropulo i Dimitrij Żytnikow zmniejszyli straty. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Szwecji 20:13.

W drugiej części meczu Rosjanie rzucili się do odrabiania strat. Nie do zatrzymania był Konstantin Igropulo. Szwedzcy kibice przecierali oczy ze zdziwienia jak wygrany mecz stawał się coraz bardziej emocjonujący. Świetnie w bramce Sbornej spisywał się Igor Lewszin, który grał na poziomie 50%.

To głównie dzięki golkiperowi Rosjanom udało się zamurować bramkę na dwanaście minut. W tym czasie podopieczni Olega Kuleszowa wyszli na jednobramkowe prowadzenie 26:25. Zdenerwowani Szwedzi odpowiedzieli bramkami Petersona i Ekhdala Du Rietza.

Na cztery minuty przed końcem wyrównał Szelmienko. Żelazne nerwy w ostatnich minutach pokazali szczypiorniści ze Skandynawii. Świetnie w końcówce spisywał się Mathias Andersson, a bramki decydujące o wygranej zdobyli L. Karlsson i Petersen.

Rosja - Szwecja 27:29 (13:20)

Rosja: Lewszin 45%, Bogdanow 15% - Igropulo 11, Żitnikow 5, Gorbok 4, Atman 3, Jewdokimow 1, Poliakow 1, Pyszkin 1, Szelmienko 1, Kowaliew, Kudinow, Skopincew, Sziszkariew

Szwecja: Andersson 26%, Sjostrand 24% - Jakobsson 7, Ekhdal Du Rietz 4, Petersen 4, Kallman 3, L. Karlsson 3, Ekberg 2, Nilsson 2, Zachrisson 2, T. Karlsson 1, Larholm 1, Fahlgren, Jernemyr, Nielsen

Johan Jakobsson (prawy rozgrywający, Szwecja) - Rosjanie nas doszli, mieliśmy dużo szczęścia, że pozostało trochę czasu i trochę rzeczy udało nam się zmienić. Nie potrafiliśmy grać szybkim atakiem i dzięki temu zdobywać łatwe bramki. Po prostu za dużo staliśmy w drugiej połowie. Jeśli chcemy zagrać w półfinale musimy wygrać wszystkie mecze i Francja z zawodnikami takimi jak Narcisse i Karabatić będą bardzo trudnym rywalem.

Paveł Atman (lewy rozgrywający, Rosja) - Przegraliśmy ten mecz w pierwszej połowie. Graliśmy naprawdę słabo. Chociaż udało nam się dogonić Szwedów w drugiej połowie, ale w końcówce zabrakło wiary. W przerwie nasz trener powiedział nam, że możemy nawiązać walkę i zrobiliśmy to. W kolejnych meczach chcemy pokazać naszą prawdziwą grę i wygrywać. Zobaczymy czy to się uda. Mecz z Białorusią będzie spotkaniem derbowym. Znamy się bardzo dobrze, wiemy kto jak potrafi zagrać. Nigdy nie mówię przed meczem kto jest faworytem to zawsze weryfikuje boisko.