Handballowe zeszyty - apsek
Euro 2018 Chorwacja (M)
A A A
Ruszają ME Dania 2014 - "witajcie w sercu handballu" (wideo)
12.01.2014 00:52 Źródło: inf. własna/EHF
komentarzy 0

To już dziś! W Danii rozpoczynają się XI Mistrzostwa Euopy piłkarzy ręcznych. W imprezie weźmie też udział reprezentacja Polski, która zagra w grupie C z Serbią, Francją i Danią. W tegorocznej edycji imprezy kibiców czeka - miejmy nadzieję - wiele niezapomnianych wrażeń, a turniej będzie miał królewski patronat.

 

Oficjalne logo ME 2014 (Fot. mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po wielkich emocjach związanych z MŚ piłkarek ręcznych i walce o medale polskich szczypiornistek, a tymczasem szykują się kolejne emocje związane z handballem. Tym razem na boisko wychodzą piłkarze ręczni.

 

ME Dania 2014 odbędą się w czterech miastach: Kopenhadze, Aarhus, gdzie zagra nasza reprezentacja, oraz Herning i Aalborgu. Mistrza Europy poznamy 26-go stycznia w finale, który zostanie rozegrany w Jyske Bank Boxen - hali, która może pomieścić prawie 15 tysięcy kibiców.

 

Mistrzostwa Europy w Danii cieszą się olbrzymim zainteresowaniem kibiców na całem świecie. W tym roku turniej będzie pokazywany w 175 państwach świata. Pierwszy raz od 1994 roku, kiedy zostały rozegrane pierwsze EHF Mistrzostwa Europy, mecze turniejowe pokażą także telewizje w Ameryce Łacińskiej. W Polsce nadawcą będzie Telewizja Polska, która blisko 30 spotkań pokaże w TVP Sport, a mecze Polaków także w TVP 2.

 

Europejska Federacja Piłki Ręcznej stawia też na nowe media. Wszystkie spotkania (47 meczów) będzie można zobaczyć na żywo w Internecie za pośrednictwem portalu Youtube.com.  Wybrane mecze z polskim komentarzem będzie można zobaczyć na stronie Telewizji Polskiej - sport.tvp.pl.

 

W Danii handball jest sportem narodowym, a do tego gospodarze bronią tytułu zdobytego przed dwomna laty. Dlatego patronat nad imprezą objęła duńska rodzina królewska, a mecze będą pokazywana niemalże jak liga NBA.

 

Oficjalny nadawca ME Dania 2014 - tunska telewizji TV2 będzie pokazywać każde spotkanie z 18-stu kamer, które wspomagać będzie jeżdżąca nad zawodnikami tzw. spider cam czyli latająca kamera.

 

Wszystkich nas będzie otaczała muzyka, by kibice poczuli, co to znaczy być częścią serca handballu
Hans-Jørgen Lythje
Turniej cieszy się olbrzymi zainteresowaniem mediów. Wśród ponad 700 dziennikarzy jest także wysłannik handball.pl, który będzie przekazywał dla Państwa relacje i newsy prosto z Danii.

 

- Ludzie powinni być z nas zadowoleni. Kiedy przyjadą już do Danii i wysiądą na stacji lub lotnisku, to zobaczą pozdrawiających ich Duńczyków, którzy w razie potrzeby podadzą im pomocną dłoń. Wszystkich nas będzie otaczała muzyka, by kibice poczuli, co to znaczy być częścią serca handballu – powiedział Hans-Jørgen Lythje, przewodniczący komitetu organizacyjnego ME Dania 2014.

 

Zatem witajcie w sercu handballu!  Zapraszamy do wspólnego przeżywania ME Dania 2014!
 

 

 

Koszulka box 4 300 nad newsletter
oceń + 3 (3 głosów)
 
podziel się artykułem
0
EHF Euro 2016 Polska
Box_Erima_Nowa_Po wynikami
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens