ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
ME 2016: Francja wróciła na zwycięskie tory - Białoruś bez szans (wideo, foto)
21.01.2016 20:02 Źródło: inf. własna
komentarzy 5

Podrażniona porażką z Polską reprezentacja Francji wyszła na mecz z Białrusią mocno skoncentrowana i już w pierwszej połowie zdeklasowała rywala. Wygrywając tę część meczu różnicą 15 bramek, praktycznie rozstrzygnęła losy spotkania. W drugiej odsłonie szaleństw nie było i Trójkolorowi wygrywając 34:23, przynajmniej w części zrehabilitowali się w oczach swoich kibiców.

"Generał" Nikola Karabatić poprowadził Francję do efektownej wygranej z Białorusią (Fot. J.Dobranowska)

Bohaterem dwóch pierwszych minut był białoruski bramkarz – Saldatsenka, który popisał się trzema skutecznymi interwencjami, z drugiej strony Omeyer miał dwie takie interwencje. Dopiero w czwartej i piątej minucie Nicola Karabatic otworzył konto bramkowe, zdobywając trzy bramki z rzędu. Poprawił Sorhaindo i w szóstej minucie Francja prowadziła 4:0.

Przez dwie następne minuty Francji przyszło grać w osłabieniu, pierwszego gola dla Białorusi zdobył z rzutu karnego Pukhowski, to Trójkolorowi i tak w ósmej minucie prowadzili 6:1. W 12 minucie wynik wzrósł do 9:3, a „królem polowania” był Nicola Karabatic, który miał na koncie sześć „trafień” na sześć rzutów.

Białorusini byli bezradni wobec dobrej obrony rywala i ponad 50-procentowej skuteczności Omeyera. Po kwadransie Francja prowadziła 11:4, a prym w jej szeregach nadal wiódł Karabatic. W 19 minucie miał zapisanych w protokole siedem bramek. Po 20 minutach różnica wzrosła do dziesięciu bramek.

W 23 minucie duet Guigou – Karabatic zagrał kontrę dla publiczności, w której ten drugi zdobył swoją ósmą bramkę. W 25 minucie mistrzowie świata prowadzili 17:4, a Omeyer nadal był nie do pokonania przez Białorusinów. Dopiero na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy pokonał go Nikulenka.

20:5 po 30 minutach, to prawdziwa deklasacja reprezentacji Białorusi. Pierwsze skrzypce w teamie Trójkolorowych grali mający prawie 70-procentową skuteczność Omeyer i zdobywca dziewięciu bramek – Nicola Karabatic.

Przerwa niczego nie zmieniła. Po pięciu minutach Francja prowadziła 23:6, choć na parkiecie nie pojawili się Karabatic, Omeyer, Abalo i Sorhaindo. Za to dwiema bramkami po kontrze zaimponował prawoskrzydłowy Francji – Kounkoud. Tempo zdobywania bramek spadło.

W 40 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 23:8 dla Francji. Z dobrej strony zdążył się już pokazać zmiennik Omeyera – Gerard. Francuzi zwolnili tempo gry, co wykorzystali Białorusini i zdołali odrobić nieco strat. W 45 minucie przegrywali 13:25.

Francuzi nie panikowali, a w drużynie Białorusi zaskoczył grający po przerwie Khadkiewich, który w 23 minuty zdobył siedem goli. Pięć minut przed końcem meczu Francja prowadziła 31:19. Ostatnie minuty to gra obu drużyn na "dokończenie meczu", z gęsto padającymi bramkami.

34:23 wygrała Francja, co oznacza, ze w drugiej połowie o cztery bramki lepsza była Białoruś. Ale mecz trwa 60 minut i w ciągu tego okresu gry o klasę lepsi byli Trójkolorowi.

[wideo] Francja zdemolowała Białoruś - "Trójkolorowi" fruwali nad polem bramkowym!

Francja - Białoruś 34:23 (20:5)

Francja: Omeyer, Gerard – Remili 5, Nyokas, Narcisse 4, Honorubia, N. Karabatc 9, Mahe 2, Abalo, Sorhaindo 2, Guigou 1, L. Karabatic 1, Fabregas 2, Derot 5, Porte , Kounkoud 3.

Białoruś: Kishou, Saldatsenka – Kulesh, Babichev 2, Khadevich 9, Pukhouski 4, Rutenka, Nikulenkau 1, Shylovich 1, Patsykailik, Yurynok 2, Baranau 3, Prakapenia, Karalek 1, Tsitou

Z Krakowa Tadeusz Piątkowski

oceń + 2 (6 głosów)

5
Chadziewicz odkrycie meczu
hb_fan | *.pl | 21.01.2016 22:35
mecz był interesujący z jednego powodu, a był nim skrywany dotychczas przez trenera w cieniu Chadziewicz. ... Gdyby tak wszedł w pierwszej połowie...
Co z Rutenką?
staku | *.pl | 21.01.2016 22:45
Z artykułu nie wynika, jak długo grał. Oglądałem niestety tylko drugą połowę, a chciałbym wiedzieć, dlaczego Siarhiej nie pomógł drużynie ?
nie Khadewich a Chadkiewicz
kibicKa | *.pl | 21.01.2016 22:55
Redakcjo, autorzy - powinniście używać poprawnej transkrypcji, czyli pisać po polsku a nie po anglosasku. Tak jak to przyjęło się w języku polskim. Poza tym jest kilka błędów: nie było "20:15 po 30 minutach", i jeśli już koniecznie chcecie pisać nazwiska po angielsku to nie Khadkievich a Khadkevich itd
kibicKa | *.pl | 21.01.2016 22:57