ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
ME 2016: Niemcy gromią Węgrów - Wolff rządzi w bramce (wideo, foto)
22.01.2016 19:39 Źródło: inf. własna/M.Libuda

We wrocławskiej Hali Stulecia rozpoczęła się druga faza mistrzostw Europy. Połączone zespoły grup C i D będą mierzyć się ze sobą w spotkaniach o awans do fazy półfinałowej. Niemcy po bardzo dobrych występach w pierwszej fazie turnieju, wygrały na początek drugiej fazy grupowej z Węgrami. Niemiecka druzyna tym samym włączyła się w walkę o półfinał ME.

Niemcy coraz lepiej radzą sobie na EHF Euro 2016 (Fot. EHF Media)

Niemcy są na fali wznoszącej. To było widać w poczatkowej fazie rywalizacji. W 4 minucie za sprawą celnego rzutu Weinholda prowdzili 3:1. Wówczas swoją dobrą formę zaczął pokazywac bramkarz Wolff. Obronił rzut rywala dzeki czemu nasi zachodni sąsiedzi odskoczyli na trzy trafienia.

W 9 minucie celnie rzucił jednak to tylko chwilowy przebłysk węgierskiej skutecznej dyspozycji. Niemcy kontynuowali atak korzystajać z postawy Wolffa, W 14 minucie kontratak i bramka Reichmanna na 8:4. Madziarów trzymał w grze doświadczony Nagy jednak to było zbyt mało na pewnych siebie oponentów. W 19 minucie serial bramek Niemców trwał w najlepsze.

Wolff postawił zaporę nie do przejścia dla Węgrów, w efekcie przewaga wzrosła do 5 bramek. W końcówce Niemcy nakręcali się wzajemnie. Trzy piłki wpadły między słupki a Węgrzy mogli tylko z ogromnym rozczarowaniem zastanawiać się czy mogą jeszcze dogonić rywala.

W drugiej części okazało się to niewykonalne. Niemcy kontrolowali spotkanie, powiększając swoją przewagę. Pozwolili na trochę więcej swoim rywalom jednak to nie wpłynęło na przebieg rywalizacji. Emocje w zasadzie opadły. Największe były związane z rozmiarem wygranej Niemców.

W 49 minucie trener tego zespołu postanowił zmienić Wolffa i wprowadził Lichtlaina. To wręcz jeszcze bradziej polepszyło obronę. W 51 minucie przewaga Niemców przedstawiała się w dziesięciu bramkach. Lichtlein wówczas obronił dwa rzuty karne. Kapitalna postawa jednej z najbardziej osłabionych ekip w mistrzostwach Europy.

[wideo] Niemcy się rozkręcają - mistrzowskie zagranie na koło!

Niemcy - Węgry 29:19 (17:9)

Niemcy: Lichtlein, Wolff - Sellin 2, Lemke, Reichmann 5, Wiede 6, Pekeler 2, Wienhold 3, Strobel , Schmidt, Fath 3, Dahmke 3, Erst 1, Pieczkowski 1, Dissinger 1, Kohlbacher 2

Węgry: Bartucz, Mikler – Schuch , Pasztor 1, Ivancisik , Gazdag , Hornyak 2, K. Nagy 3, L. Nagy 3, Jamali 3, Faluvegi , Zubai 1, Banhidi 2, Borsos, Ancsin 2, Bodo 2