Belka - przyjaciel recznej
ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
A A A
ME 2016: Polska vs Macedonia - "wygrywamy po horrorach, ale to jest najważniejsze" (wideo)
17.01.2016 23:21 Źródło: inf. własna/EHF/ZPRP
komentarzy 2

Polscy piłkarze ręczni nie kryli radości z pokonania Macedonii i awansu do drugiej rundy ME. Macedończycy nie mogli pogodzić się z porażką, ale wskazali polską publiczność jako ósmego zawodnika ma parkiecie.

 

Krzysztof Lijewski i jego "samolocik" po zdobyciu upragnionej bramki (Fot. J.Dobranowska)
 Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Kamil Syprzak (kołowy reprezentacji Polski): Czy w pierwszej połowie „ciągnąłem” grę? Dostałem kilka dobrych piłek od kolegów i udało się je zamienić na bramki. Mając cztery bramki przewagi na dwie i pół minuty przed końcem meczu, nie można dopuszczać do taki sytuacji, jaka się zdarzyła. Po tym meczu jestem mocno pobijany, bolą mnie plecy. Muszę szybko stanąć na nogi.


Krzysztof Lijewski (rozgrywający reprezentacji Polski): Fatalny początek i ostatnie dwie minuty. Wychodzi na to, że największy nasz rywal, to my sami dla siebie. Nie wiedzieć czemu, końcówkę zagraliśmy tak, jak grać się nie powinno. Teraz przed nami łatwiejszy mecz, choć przeciwnik z najwyższej półki, ale będziemy grać bez presji.


Michał Daszek (skrzydłowy reprezentacji Polski): Dużo nerwów i nie ta gra, którą chcielibyśmy pokazać. W tym wszystkim optymistyczne jest to, że wychodzimy z grupy, z dwoma punktami na pewno. Stworzyliśmy sobie i kibicom kolejny horror.


Adam Wiśniewski (skrzydłowy reprezentacji Polski): Dostałem dzisiaj szansę wystąpienia na boisku. Zdobyłem dwie bramki (50 procent skuteczności) i poczułem parkiet. Grało się ciężko, ale najważniejsze jest to, że po dwóch meczach mamy cztery punkty.

 

[wideo] M.Jurecki: wygrywamy i to jest najważniejsze

 


Michael Biegler (trener reprezentacji Polski): - Przez 60 minut mieliśmy walczyć o wygraną i awans do kolejnej rundy. W pierwszej połowie mieliśmy problem z obroną, ale nie od taktycznej strony, ale tej emocjonalnej. Nie wychodziły nam rzuty z drugiej linii, w bramce rywala był niezwykle dobry zawodnik. Końcówki nie zawalili zawodnicy, tylko ja. Wybrałem złą szóstkę, nieskoncentrowaną. Myślę, że potrafimy grać lepiej.

Ivica Obrvan (trener reprezentacji Macedonii): Trudno grać przy 15 tysiącach głośnych kibiców gospodarza. W mojej opinii zasłużyliśmy, by w tym meczu wywalczyć choć jeden punkt. Czeka nas teraz bardzo mecz "o życie" w turnieju z Serbią. Musimy szybko o spotkaniu z Polską zapomnieć, skoncentrować się i odbudować przed tym spotkaniem.

 

[wideo] Łucak: wysokie zwycięstwa są nudne

 

 

Sławomir Szmal (bramkarz reprezentacji Polski): Moim zadaniem jest stać w bramce i bronić. To trudne spotkanie, Macedonia gra zdyscyplinowaną piłkę, grają długo i dokładnie. Ich trzybramkowe prowadzenie to była bardzo trudna sytuacja, ważne że nie próbowaliśmy nerwowo w ciągu minuty czy dwóch tej straty odrabiać, ale spokojnie grać i rzucać bramki. A że potrafimy sobie skomplikować sytuację... Z tego właśnie słyniemy.

 

[wideo] Szmal: Wielkie podziękowania dla kibiców!

 


 

Borko Ristovski (bramkarz reprezentacji Macedonii): Piękny mecz przeciwko tak wspaniałej widowni. Zagraliśmy na 100 procent. To bardzo emocjonalna porażka dla mnie. Przegraliśmy jedną bramką, a mogliśmy się zbliżyć do wyjścia z grupy. Życzę polskiej reprezentacji zdrowia i awansu do finału.

 

[wideo] Bielecki: horror to nasza specjalność

 

 

Z Krakowa Tadeusz Piątkowski

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
2
Operator Kamery
maker | *.pl | 18.01.2016 00:11
Zarówno na wywiadach z naszymi Paniami, jak i podczas wywiadów z obecnych mistrzostw operator kamery popełnia podstawowy błąd. Proszę zablokować ostrość w trybie manualnym na mówcę, dzięki temu ostrość będzie cały czas na niego, a nie na ściankę z reklamami (chyba, że tak właśnie ma być). Przed kolejnym wywiadem oczywiście ustawiamy ponownie ostrość. Wywiad z Michałem J. znacznie przeeksponowany (za jasny), w trybie auto by to lepiej się nagrało. Macie fajne materiały i niewiele brakuje, żeby się to jeszcze lepiej oglądało.
rozwaga
krytyk | *.pl | 18.01.2016 08:26
Cieszy wygrana, ale mają więcej szczęścia niż rozumu
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens