I Love Handball - Belka duza 2
ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
A A A
ME 2016: Polska vs Norwegia - "zabrakło nam agresji w obronie" (wideo)
23.01.2016 22:12 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Polscy piłkarze ręczni nie kryli rozczarowania po porażce 28:30 z Norwegią na początek swojej rywalizacji w drugiej fazie grupowej. Zdaniem biało-czerwonych była to przegrana na własne życzenie, bo nasza ekipa zbyt łagodnie zagrał w defensywie.

 

Norwegowie zdecydowanie mocniej pracowali w defensywie niż Polacy (Fot. EHF Media)
 Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Karol Bielecki (rozgrywający reprezentacji Polski): Popełniliśmy za dużo błędów, które skutecznie wykorzystali Norwegowie. Generalnie zagraliśmy słabo. Teraz każdy powinien zrobić rachunek sumienia i ocenić samego siebie. Mamy cztery punkty i jeszcze do rozegrania dwa mecze w tej fazie. Gramy dalej!


Bartosz Konitz (rozgrywający reprezentacji Polski): Po każdym naszym błędzie, Norwegowie zdobywali bramki. W końcówce kilkakrotnie dochodziliśmy na bramkę kontaktową, ale w żaden sposób nie potrafiliśmy zatrzymać dwóch ataków rywala z rzędu, co nie pozwoliło uzyskać wyniku remisowego.


Adam Wiśniewski (skrzydłowy reprezentacji Polski): Straciliśmy 30 bramek, o kilka za dużo. Prowadziliśmy 5:2 i oddaliśmy pole. W ataku ich druga linia grała dzisiaj wspaniale, ale chyba my im w tym pomogliśmy. Z kolei mieliśmy problemy ze sforsowaniem szczelnej i wysokiej obrony. Zacieśnili środek, przez który nie potrafiliśmy się przedrzeć. Zabrakło przełamania po dojściu na odległość jednej bramki. Skomplikowaliśmy sobie sytuację i z takim balastem trzeba grać dalej.

 

[wideo] Lijewski; Norwegia zasłużenie wygrała

 


Jacek Będzikowski (II trener reprezentacji Polski): Zabrakło nam agresji w obronie i to była główna przyczyna porażki. Z kolei Norwegom wychodziło wszystko. Nie weszliśmy w rytm meczowy, rywale mieli Dory dzień i wygrali, bo po prostu byli lepsi.


Michał Daszek (skrzydłowy reprezentacji Polski): Byliśmy przygotowani na grę Norwegii, a tymczasem wyglądało to tak, jakby nas zaskoczyli. Straciliśmy zbyt dużo bramek. Mam nadzieję, że był to nasz najsłabszy mecz w turnieju.

 

[wideo] Szyba: Na pewno się odbudujemy

 

 

 

Rafał Gliński (skrzydłowy reprezentacji Polski): Norwegowie zagrali bardzo dobrze i niczego nie można im ujmować. Grali bardzo dobrze w ataku, wszystkie schematy im wychodziły. A my mieliśmy kłopoty z defensywą, w której wiele rzeczy nie funkcjonowało. Musimy się skupić na sobie i poprawić niektóre elementy zarówno w przodzie, jak i w tyle.

 

[wideo] Gliński: Marginesu błędu już nie mamy

 

  

[wideo] Vive TV: Serca pełne walki, ale Norwegia lepsza

Pomeczowe opinie po spotkaniu Polska-Norwegia w Mistrzotwach Europy 2016. Znajdziecie komentarze - Rafała Glińskiego, Piotra Grabarczyka, Krzysztofa Lijewskiego i Piotra Chrapkowskiego.

 

 

Z Krakowa Tadeusz Piątkowski 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens