ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
ME 2026: Polacy przepraszają kibiców - "Tragedia!, Przepraszam!, Zmiażdżeni!" (wideo)
27.01.2016 23:01 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 4

Polska przegrała w katastrofalnym stylu z Chorwacją 23:37 w meczu decydującym o awansie do półfinału ME 2016. Zawodnicy nie byli zbyt rozmowni. Czasami można było odnieść wrażenie, że nie bardzo wiedzą, co się stało.

Polscy kibice dostali przeprosiny od kadry Polski (Fot. J.Dobranowska)

Piotr Wyszomirski (bramkarz reprezentacji Polski): Przepraszam za naszą grę!

Michał Jurecki (rozgrywający reprezentacji Polski): Zostaliśmy zmiażdżeni przez Chorwatów. Chcieliśmy wygrać, nie kalkulowaliśmy, a wyszło, co wyszło. Przegraliśmy na boisku, a nie w głowach. Jestem wściekły na siebie, nie grałem dobrych zawodów.

Piotr Chrapkowski (rozgrywający reprezentacji Polski): Tragedia pod każdym względem. Przepraszam.

Maciej Gębala (kołowyreprezentacji Polski): Wszedłem na jedną akcję, by coś się choć na chwilę zmieniło. Zarobiliśmy karnego, ale to nie rozproszyło rywala. My dziś na boisku nie istnieliśmy. Teraz nie pozostaje nic innego, jak grać o siódme miejsce. W tym  miejscu należy tylko podziękować kibicom i ich przeprosić.

Rafał Gliński (rozgrywający reprezentacji Polski): Gratulacje dla Chorwatów, wygrali zasłużenie. Jedyne co dzisiaj nie zawiodło, to nasza publiczność, która wspierała nas od początku do końca. Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Wiedzieliśmy, że Chorwaci "żyją” szybkim kontratakiem. Popełniliśmy jednak zbyt wiele błędów w ataku, czym pozwoliliśmy się napędzać skrzydłowym. Przepraszamy naszych fanów. Jeszcze jeden mecz przed nami. Musimy te 60 minut w pełni wykorzystać, chociaż wiemy, że nie będzie to dla nas odpowiednia rehabilitacja.

[wideo] Gliński: trudno to wytłumaczyć, totalny paraliż

Bartosz Konitz (rozgrywający reprezentacji Polski): Tragedia. Od pierwszej minuty nie mieliśmy nic do powiedzenia. Jeśli pierwszą bramkę zdobywa się w dziesiątej minucie, co o czym mówić. Drugą połowę zaczęliśmy w osłabieniu, Chorwaci odjechali i potem nie było jak dojść. Wszystko mieliśmy ustalone, oni zacieśnili środek i trudno było się przebić. Przy różnicy 11 bramek popełniliśmy kolejne błędy, a oni nie dali sobie nic urwać.

[wideo] Szmal: Kontrataki rywali były dla nas zabójcze

Manuel Strlek (skrzydłowy reprezentacji Chorwacji): Może to i moja życiówka. 11 bramek na 11 rzutów nie zdarza się często. Najważniejsze, że wygraliśmy jako zespół. Mówi się, że w sporcie wszystko jest możliwe i było. Opracowaliśmy taktykę, zrealizowaliśmy ją na parkiecie. Kiedy pojawiła się szansa na zwycięstwo 11 bramkami, złapaliśmy drugi oddech. Teraz musimy odpocząć, a potem zobaczymy!

[wideo] Strlek: Na tym polega piękno piłki ręcznej

Z Krakowa Tadeusz Piątkowski

oceń + 2 (2 głosów)

4
Można przegrać, ale nie w takim stylu
biegler | *.pl | 27.01.2016 23:12
Biegler okazał się wydmuszką, nie miał nic w zanadrzu. kadra bez rasowego środka nie istnieje...
wspaniale widowisko
prawie zawalowiec | *.pl | 28.01.2016 00:57
panowie szczypiornisci; widly w dlon i do gnoju. zadnemu z was nie chcialbym juz nigdy ogladac w polskiej reprezentacji. tej hanby nie jestescie w stanie zmyc.
poziom
pesymista | *.pl | 28.01.2016 10:08
Teraz rozumiecie dlaczego są sprowadzani do "naszej ligii " obcokrajopwcy ? ,z byłej Jugosławi powstało tyle państw i każde reprezentuje wysoki poziom w piłce ręcznej-- dlaczego ?,jest szkolenie ,a u nas ?. To się nazywa ---początek końca.
ciekawe co na to pion szkoleniowy ZPRP
vicky | *.pl | 28.01.2016 13:12
ciekawe co na to pion szkoleniowy ZPRP - czy nie widzieli alarmującego wyniku w Hiszpanii i podobnego meczu z Hiszpanami? Podobno Pan Michael urwał się z łańcucha i nei chciał kleśnych dziadków słuchac, którzy wybrali go w głosowaniu zarzadu 11:0, a teraz raptem przyjęli dymisję...