ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
A A A
Echa po meczu Polski z Niemcami - "praca, analiza, praca" (wideo)
10.04.2019 21:44 Źródło: inf. własna/ZPRP/EHF
komentarzy 0

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Niemcami 18:26 w 3. kolejce eliminacji EHF Euro 2020. Po spotkaniu nie zabrakło słów krytycznych na temat występu debiutującego w roli trenera Patryka Rombla. Niezłe spotkanie rozegrali rozgrywający Tomasz Gębala i Maciej Pilitowski.

 

Patryk Rombel ma świadomość, ze przed kadrą Polski jeszcze sporo pracy (Fot. YT / ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- Duża liczba błędów w ataku powoduje, że z każdym przeciwnikiem zawsze trudno się gra. Straty własne i kontry, po których rywale rzucają bramki na pewno musimy ograniczyć. Gdy błędów jest powyżej 15 to naprawdę jest bardzo trudno o korzystny wynik. Jeżeli chcemy dojść do poziomu Niemców to potrzebna jest nam praca. W obronie pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie z nimi rywalizować. Będziemy chłopakom wytykać błędy, ale też pokazywać dobre elementy gry, na podstawie których budujemy zespół – tłumaczy trener reprezentacji Polski, Patryk Rombel.

[wideo] Rombel: praca, analiza, praca
 

 

- Musimy poprawić obronę i dołożyć kilka rzeczy. W ataku, gdy unikniemy strat, to gra stanie się bardziej wyrównana. Wówczas będzie to lepiej wyglądało. Michał Daszek dostał 3-4 dni treningu, aby przestawić się na środek rozegrania. Musimy dłużej potrenować razem, aby przyniosło to wymierne efekty. W drugim meczu z Niemcami na pewno nie położymy się na boisku. W Halle będziemy walczyć przynajmniej o punkt – deklaruje rozgrywający Tomasz Gębala.

[wideo] Tomasz Gębala: W Halle powalczymy o punkt

 

 

- Uczymy się nowego systemu, który wprowadził trener. Popełniliśmy za dużo prostych błędów, po których Niemcy wyprowadzali kontry. Obejrzymy video z tego meczu, wyciągniemy wnioski. Musimy poprawić ustawienie a także wyeliminować złe podania. Dawno nie grałem w kadrze. Było dużo kibiców, hymn, nogi się trochę uginały i ręce się trzęsły. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej – mówi rozgrywający Maciej Pilitowski.

[wideo] Pilitowski: teraz może być tylko lepiej

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens