ME2020 Szwecja Austria Norwegia (M)
ME 2014: Rosja wraca do gry - Serbia pokonana (wideo)
15.01.2014 19:45 Źródło: inf. własna

Reprezentacja Rosji odniosła pierwsze zwycięstwo na ME w Danii. Sborna, dowodzona przez treenra Olega Kuleszowa, pokonała po ciężkim meczu Serbię 27:25 i wróciła do walki o awans do drugiej rundy turnieju.

Serbowie grali o przypieczętowanie awansu do drugiej rundy turnieju, z kolei Rosja o zachowanie jakiejkolwiek szansy na wyjście z grupy z dorobkiem punktowym. Lepiej w mecz weszła ekipa z Bałkanów, która w siódmej minucie prowadziła 5:3 po dwóch bramkarz z rzędu  Prodanovicia. Serbowie poszli za ciosem i w 12-stej minucie prowadzili już 9:5, a Rosja musiała poprosić o czas.

Czas, który wiele zmienił w grze Sbornej, która zdobyła pięć goli z rzędu, wychodząc na prowadzenie 10:9. Do przerwy trwała jednak wyrównana walka i także remisem zakończyła się pierwsza połowa - 14:14.

Rosjanie nie zamierzali jednak spasować, widząc że Serbowie nie kwapią się z atakami. Sborna zdobyła po przerwie cztery gole z rzędu, wygrywając 18:14. Do 45-tej minuty zespół Olega Kuleszowa utrzymywał bezpieczną przewagę – 21:18. Serbowie chcieli odrobić straty, dochodzili Rosjan na dwie, jedną bramkę, ale ani razu nie udało im się doprowadzić do remisu.

Mimo, że od 40 minuty w Rosji kontuzje odnieśli dwaj podstawowi gracze Siergiej Gorbok i Jegor Evdokimow. Pierwszy niefortunnie upadł na biodro, drugi skręcił nogę w kostce w trakcie obrony.

Jednak to co Serbowie zrobili pod koniec meczu, woła o pomstę do nieba. Niespłena dwie minuty przed końcem (przy stanie 26:25 dla Rosji) jako siódmy zawodnik na boisku w polu wbiegł Petar Nenadić.

Sędziowie stolikowi szybko wyłapali ten błąd, wysyłając rozgrywającego Orlen Wisły Płock na ławkę kar. Piłkę tym samym przejęła Rosja, która dobiła zagubionych Serbów, wygrywając 27:25.

Rosja - Serbia 27:25 (14:14)

Rosja: Bogdanov (15/38, 39%) - Levshin (0/2, 0%) - Evdokimov 5, Kovaliew 4, Skopincew 4, Atman 4, Gorbok 4, Szelmienko 4, Sziszkariew 1, Igropulo 1, Poliakow, Pyszkin, Kudinow, Aflitulin, Aslanyan, Żytnikow,

Serbia: Stanić (4/18, 22%), Milić (5/16, 28%) - Vujn 6, P. Nenadić 5, Nikcević 4, Prodanović 3, M. Ilić 2, Zelenović 2, Toskić 1, N. Ilić 1,  D. Nenadić, Manojlović, Radivojević, Stojković, Rnić, Mitrović.